19 grudnia uczniowie klasy 1b, 2a i 2b uczestniczyli w  nietypowych zajęciach. W zimowej scenerii spotkali się ze Świętym Mikołajem, Panią Mikołajową, Reniferem Rudolfem i Elfami.

W ramach zajęć warsztatowych napisali listy do Mikołaja. Własnoręcznie ozdobili lukrem i słodkimi posypkami bożonarodzeniowe pierniki. Dzieci malowały również gipsowe figurki świąteczne i ozdabiały bombki kolorowym brokatem. Nie zabrakło wspólnego kolędowania, zabaw przy muzyce i rozmów z Mikołajem, który opowiedział najmłodszym skąd się wzięły pierniki i jak powstają bombki. Dzieci ze smakiem wypiły zimową herbatę i zjadły pyszną drożdżówkę, którą przygotowała sama Pani Mikołajowa. Z uśmiechem na twarzy i z głową pełną wspaniałych wspomnień wróciły do szkoły.