W Wałbrzychu odbyło się szkolenie na temat „Programy aktywizujące młodych dolnoślązaków”.

Podczas konferencji zainaugurowano Program Sprawny Dolnoślązaczek – jest on realizowany również w naszej szkole, w klasach I-III. Omawiano kondycję sportu na Dolnym Śląsku, analizowano przedsięwzięcia (np. zeszłoroczne World Games), przedstawiono również wszechstronne warunki do uprawiania różnorakich konkurencji sportowych : od sal gimnastycznych, przez baseny („Delfinki”), modernizowane trasy biegowe w Jakuszycach, obiekt do sportów zimowych w Czarnym Borze czy programy służące rozwojowi sportowemu młodych ludzi.
Na koniec miały miejsce zajęcia praktyczne z zakresu piłki siatkowej i koszykowej.
W spotkaniu udział wzięli J.M. rektor AWF prof. Andrzej Rokita, prezydent Wałbrzycha dr Roman Szełemej, wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego pani Iwona Krawczyk oraz pracownicy naukowi AWF, którzy przeprowadzili lekcję pokazową z piłkami EDUBAL.
W szkoleniu z naszej szkoły udział wzięli p. Aneta Kiszczyszyn oraz p. Marcin Kruk.