Kącik Bibliotekarza

Rozkład jazdy

Rok szkolny 2020/21

>>więcej<<

Regulamin dowożenia

SOWA

Efektywna edukacja!
- czyli  wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów/uczennic z  trzech szkół podstawowych  Gminie Jaworzyna Śląska

 

więcej informacji

Programy i projekty
Archiwum stron

 

W dniu 13.03.2018r. zrealizowano spotkania profilaktyczne z udziałem Policjantów. Uczestniczyły w nich klasy: 5a, 5b, 6a oraz 2a, 2b i 2c gimnazjum. Funkcjonariusze policji  – P. Robert Zwardoń oraz P. Tomasz Ćwikła omówili zagadnienia związane z przejawami  demoralizacji oraz opowiedzieli, w jaki sposób uczeń odpowiada za swoje postępowanie. Poruszono temat wagarów, które mogą spowodować interwencję szkoły i sądu w celu przywrócenia ucznia do realizowania obowiązków szkolnych.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć kilka filmów, które  charakteryzowały zjawisko cyberprzemocy. Wyjaśniały, dlaczego zamieszczanie w sieci hejtowskich komentarzy,  kompromitujących zdjęć, filmików czy nawet informacji o swoim życiu prywatnym jest tak niebezpieczne. Uczniowie uświadomili sobie, że wszystkie treści „wrzucane” do Internetu docierają w bardzo krótkim czasie do wielu osób i nie sposób zapanować nad ich rozpowszechnianiem. Policjanci podkreślali, że cyberprzemoc jest przestępstwem, które należy zgłaszać organom ścigania.

Spotkanie wniosło wiele interesujących informacji na temat odpowiedzialności karnej nieletnich oraz uświadomiło uczniom niebezpieczeństwa związane z beztroskim
i niewłaściwym używaniem Internetu. Spotkania będą kontynuowane dla pozostałych klas szóstych i siódmych.

Dziękujemy policjantom posterunku w Jaworzynie Śl. za przeprowadzenie  interesującej prelekcji.

Notatkę zredagowała: Agnieszka Ulfik

Dziennik

Ważne!!! Prosimy logować się do dziennika przez przeglądarkę (np. Chrome, Firefox) ponieważ wtedy jest pełny dostęp do wszystkich wymaganych funkcji dziennika.

Jak uzyskać dane do logowania swojego dziecka

Logopeda

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje w poniedziałki od 13.00-16.00, we wtorki od 12.00-18.00 w gabinecie koło sali gimnastycznej (wejście od ul.Ogrodowej).

Z logoterapii mogą korzystać dzieci i młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska mające problemy związane z mową. Rejestrować się można pod numerem telefonu 603 650 722. (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).

 Besser Aneta


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II