Uczniowie z klasy IV c doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się przede wszystkim prawidłowo ożywiać. Każdy rozumie jak ważne jest spożywanie dużych ilości owoców i warzyw. Z myślą o witaminach postanowiliśmy zrobić na godzinie wychowawczej soki „Kubusie” warzywno-owocowe. Dzieci przyniosły do szkoły m. in. Marchewki, jabłka, pomarańcze i grejpfruty. Przed przystąpieniem do pracy uczniowie zapoznali się z urządzeniem do soku- sokowirówką, jego działaniem oraz utrwaliły sobie zasady bezpieczeństwa. Dzieci kroiły przyniesione owoce i warzywa, a następnie wrzucali je do sokowirówki. Sok wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci, bez dodatku cukru i konserwantów- samo zdrowie!!!

Patrycja Pasternak