Nabór – klasy VIII

Z okazji przypadającej w tym roku setnej roczniczy odzyskania przez Polskę niepodległości Senat Rzeczpospolitej Polskiej ogłosił ogólnopolski konkurs dla uczniów wszystkich typów szkół pod hasłem „Orzeł Biały-Nasza Duma”.

Senator Ziemi Wałbrzyskiej Wiesław Kilian poinformował nas, że ilość nadesłanych prac przerosła Jego największe oczekiwania. W konkursie wzięło udział 98 prac z 49 szkół naszego okręgu. Wszystkie prace zasłużyły na ogromną pochwałę. Młodzi adepci sztuki wykazali się nieprzeciętną kreatywnością oraz estetyką.
19 marca komisja konkursowa w składzie:
-Wiesław Kilian (Senator RP)
-Jacek Drejer (Dyrektor Muzeum Porcelany w Wałbrzychu)
-Maria Solecka (starszy kustosz, Kierownik Działu Historii Miasta i Regionu)
przyznała 8 nagród oraz 7 wyróżnień w 2 kategoriach (szkoły podstawowe i szkoły ponadpodstawowe).

Wśród laureatów znalazła się uczennica klasy 6 a Magdalena Dobroń, której serdecznie gratulujemy zasłużonego wyróżnienia. Miło nam pionformować,że prace naszych pozostałych trzech finlistów : Anny-Marii Michalskiej, Macieja Glińskiego i Kacpra Kluski znalazły również uznanie w ocenach jury konkursowego.