Jednym z istotnych czynników zdrowego stylu życia jest regularna aktywność fizyczna. Daje ona możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego, pozwala odpocząć, zregenerować siły fizyczne i psychiczne, a także rozwijać i pogłębiać zainteresowania sportowe. W powyższych celach dziewczyny z naszego gimnazjum wzięły udział w Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Prezesa UKS Sokoliki w Janowicach Wielkich. Udział w turnieju pozwolił na skonfrontowanie naszych umiejętności z innymi zespołami, a cztery godziny grania w siatkówkę było doskonałym treningiem.

Ogranie i zdobywanie doświadczenia właśnie na turniejach jest ważnym elementem szkolenia sportowego.

W Janowicach Wielkich aktywnie czas spędziły: Paulina Słota, Monika Wielg, Estera Żemojtel, Wiktoria Śliwa, Katarzyna Hajduk, Klaudia Adamczyk oraz Zuzanna Krawczyk.