„Nie ma nic wstrętniejszego niż muzyka bez ukrytego znaczenia.”

„Czas to najlepsza cenzura, a cierpliwość – najdoskonalszy nauczyciel.”

„Najdziwniejszym z ludzi jest geniusz: ten tak daleko w przyszłość wybiega, że ginie z oczu ludzi z nim żyjących, a nie wiadomo, które pokolenie pojąć go zdoła.”

„Im więcej zdrowia zwykle się ma, tym mniej cierpliwości w cierpieniu fizycznym.”

„Szczęśliwy kto może być kompozytorem i wykonawcą zarazem”

„Jestem już u źródła szczęścia…”

„Posługujemy się dźwiękami, aby tworzyć muzykę, tak jak posługujemy się słowami, aby tworzyć język.”

„Słowo rodzi się z dźwięku – dźwięk przed słowem.”

Opracowanie: Koło Przyjaciół Koszałka- Opałka