Kącik Bibliotekarza

Rozkład jazdy

Rok szkolny 2020/21

>>więcej<<

Regulamin dowożenia

SOWA

Efektywna edukacja!
- czyli  wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów/uczennic z  trzech szkół podstawowych  Gminie Jaworzyna Śląska

 

więcej informacji

Programy i projekty
Archiwum stron

 

„Życie składa się z przywitań i pożegnań”- te słowa Wiktora Hugo przyświecały dzisiejszej uroczystości pożegnania klas III gimnazjum. Absolwenci po raz ostatni spotkali się  w tym gronie na uroczystym apelu, który poprowadziła przewodnicząca szkoły- Marcelina Kołodka.

Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu narodowego głos zabrał Dyrektor szkoły- pan Krzysztof Sołtys.  Wspominał o upływie czasu, o trzech latach spędzonych wspólnie w szkole. Następnie przemawiali zaproszeni goście- Ksiądz Mariusz Kubik i Burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz. W niezwykle ciepłych i życzliwych słowach życzyli absolwentom siły, wytrwałości i samych najlepszych chwil na kolejnej drodze edukacyjnej. Po życzeniach głos zabrała Sandra Faber, która w imieniu uczniów klas II pożegnała starszych kolegów, natomiast przemówienie w imieniu absolwentów wygłosiła Kaja Wasilewska.

Kolejną częścią uroczystości było wręczanie nagród. Prymusem szkoły w roku 2017/2018 została Justyna Mydlarska z klasy 3 A. Justyna otrzymała honorowy dyplom, nagrodę pieniężną ofiarowaną przez Przewodniczącego Rady Miejskiej- pana Artura Nazimka, oraz nagrodę rzeczową ufundowaną przez Zakład Porcelany Stołowej ,,Karolina”.

Uczniowie wzorowi ze średnią 4,75 i powyżej w roku 2017/2018:

Klasa 3A – wych. Jolanta Sołtys

  1. Justyna Mydlarska- 5,5
  2. Paulina Słota- 5,38
  3. Estera Żemojtel- 5,22
  4. Martyna Tokarczyk-5,16
  5. Alicja Legendziewicz- 4,94

Klasa 3B – wych. Lucyna Luba

  1. Jakub Zieliński- 4,83
  2. Marcelina Kołodka- 4,78

Wszyscy wyżej wymienieni uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe, a rodzice uczniów – listy gratulacyjne.

Trzecioklasiści nie zasłużyli się tylko na polu naukowym, ale też i w innych dziedzinach. Pani Monika Siwiak wręczyła nagrody za:

Ligę Matematyczną – dla  Jakuba Zielińskiego , kl.3B

Omnibusa- dla Pauliny Słoty i Justyny Mydlarskiej, kl.3A

Blokusa- dla Pauliny Słoty, kl.3A, Roksany Wojas, kl.3B i Eryka Szydlika, kl.3C.

Pani Adriana Jędras podziękowała Marcelinie Kołodko, Kai Wasilewskiej i Esterze Żemojtel za pracę w Samorządzie Uczniowskim.

Pan Wiesław Dybeł nagrodził sportowców – Paulinę Słotę, Esterę Żemojtel, Norberta Hałaburę, Bartka Kańko, Klaudię Drobisz i Monikę Wielg.

Nie tylko klasy III dziś żegnały się z wychowawcami i szkołą. Pani Emilia Siwiak- sekretarz szkoły, pani Lucyna Luba – wychowawczyni klasy 3 B i nauczycielka geografii oraz pan Jacek Michnikowski – nauczyciel wychowania fizycznego, również opuszczają szkolne mury. Obecni na sali podziękowali gromkimi brawami długoletnim pracownikom za pomoc, naukę i okazywane serce.

Na zakończenie oficjalnej części apelu nastąpiło ślubowanie klas III i przekazanie sztandaru reprezentacji klas II.

Część artystyczną przygotowały panie Ewa Miszkuro i Agnieszka Ptak. Pod ich kierunkiem dziewczęta z klas 3B i 3 C – Ola Świątek, Kaja Wasilewska i Ewa Skąpska przedstawiły krótki montaż słowno – muzyczny.

Wszystkim absolwentom i ich rodzicom gratulujemy ukończenia gimnazjum i życzymy sukcesów w wymarzonych szkołach! Miłych wakacji!

Dziennik

Ważne!!! Prosimy logować się do dziennika przez przeglądarkę (np. Chrome, Firefox) ponieważ wtedy jest pełny dostęp do wszystkich wymaganych funkcji dziennika.

Jak uzyskać dane do logowania swojego dziecka

Logopeda

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje w poniedziałki od 13.00-16.00, we wtorki od 12.00-18.00 w gabinecie koło sali gimnastycznej (wejście od ul.Ogrodowej).

Z logoterapii mogą korzystać dzieci i młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska mające problemy związane z mową. Rejestrować się można pod numerem telefonu 603 650 722. (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).

 Besser Aneta


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II