Dnia 10 maja 2019 r. odbył się w Szkole Podstawowej im. Św. Mikołaja w Pastuchowie  XII Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas III pt. „Potyczki ortograficzne”.  W konkursie wzięły udział dzieci klas III ze Szkoły Podstawowej w Pastuchowie, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Starym Jaworowie oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej. Naszą szkołę, po wewnątrzszkolnych eliminacjach reprezentowali: Lena Graca, Izabela Kuca, Aleksandra Pietrzyk i Natan Pryciak. Na początku uczniowie  napisali dyktando, a następnie  po krótkim poczęstunku, pracując w drużynach wykonywali zadania, które miały sprawdzić umiejętności wykorzystywania zasad ortograficznych. O miejscu decydowała nie tylko znajomość ortografii, ale również szybkość wykonywania zadań. Wszyscy uczniowie wykazali się dużymi wiadomościami i umiejętnością współpracy w grupie. Gratulujemy udziału w konkursie!

Jury w składzie:

Dorota Kaszubowska – nauczyciel Szkoły Podstawowej w Pastuchowie

Anna Hendżak –  nauczyciel Szkoły Podstawowej w Starym Jaworowie

Anna Michalska – nauczyciel Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śl.

wyłoniło zwycięzców oraz przyznało nagrody:

I miejsce –  Szkoła Podstawowa w Pastuchowie

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Jaworzynie Śl.

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Starym Jaworowie

Tytuł Małego Mistrza Ortografii 2019 r. otrzymała Anna Chudziak ze Szkoły Podstawowej w Starym Jaworowie, która najlepiej napisała dyktando.

Każda ze szkół otrzymała  dyplom oraz gry planszowe, uczestnicy i panie, które były odpowiedzialne za przygotowanie dzieci do konkursu drobne upominki.