Kącik Bibliotekarza

Rozkład jazdy

Rok szkolny 2020/21

>>więcej<<

Regulamin dowożenia

SOWA

Efektywna edukacja!
- czyli  wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów/uczennic z  trzech szkół podstawowych  Gminie Jaworzyna Śląska

 

więcej informacji

Programy i projekty
Archiwum stron

 

Dnia 10 maja 2019 r. odbył się w Szkole Podstawowej im. Św. Mikołaja w Pastuchowie  XII Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas III pt. „Potyczki ortograficzne”.  W konkursie wzięły udział dzieci klas III ze Szkoły Podstawowej w Pastuchowie, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Starym Jaworowie oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej. Naszą szkołę, po wewnątrzszkolnych eliminacjach reprezentowali: Lena Graca, Izabela Kuca, Aleksandra Pietrzyk i Natan Pryciak. Na początku uczniowie  napisali dyktando, a następnie  po krótkim poczęstunku, pracując w drużynach wykonywali zadania, które miały sprawdzić umiejętności wykorzystywania zasad ortograficznych. O miejscu decydowała nie tylko znajomość ortografii, ale również szybkość wykonywania zadań. Wszyscy uczniowie wykazali się dużymi wiadomościami i umiejętnością współpracy w grupie. Gratulujemy udziału w konkursie!

Jury w składzie:

Dorota Kaszubowska – nauczyciel Szkoły Podstawowej w Pastuchowie

Anna Hendżak –  nauczyciel Szkoły Podstawowej w Starym Jaworowie

Anna Michalska – nauczyciel Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śl.

wyłoniło zwycięzców oraz przyznało nagrody:

I miejsce –  Szkoła Podstawowa w Pastuchowie

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Jaworzynie Śl.

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Starym Jaworowie

Tytuł Małego Mistrza Ortografii 2019 r. otrzymała Anna Chudziak ze Szkoły Podstawowej w Starym Jaworowie, która najlepiej napisała dyktando.

Każda ze szkół otrzymała  dyplom oraz gry planszowe, uczestnicy i panie, które były odpowiedzialne za przygotowanie dzieci do konkursu drobne upominki.

Dziennik

Ważne!!! Prosimy logować się do dziennika przez przeglądarkę (np. Chrome, Firefox) ponieważ wtedy jest pełny dostęp do wszystkich wymaganych funkcji dziennika.

Jak uzyskać dane do logowania swojego dziecka

Logopeda

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje w poniedziałki od 13.00-16.00, we wtorki od 12.00-18.00 w gabinecie koło sali gimnastycznej (wejście od ul.Ogrodowej).

Z logoterapii mogą korzystać dzieci i młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska mające problemy związane z mową. Rejestrować się można pod numerem telefonu 603 650 722. (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).

 Besser Aneta


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II