W sobotę, 09 czerwca, odważni i ciekawscy uczniowie z naszej szkoły mogli się przekonać czy jest różnica w grze w szachy z Czechami? Czy się dogadają? Czy zasady są takie same w Polsce i w Czechach? Jak rozstrzyga się nieporozumienia? 

Nasi uczniowie Piotr Tomczak, Mateusz i Michał Mielnikowie udali się do czeskiego miasta Brumov, aby zagrać swój pierwszy międzynarodowy turniej szachowy. Na miejscu okazało się, że byliśmy najliczniejszą grupą gości. Ba! Było nas prawie tyle co łącznie wszystkich pozostałych startujących …
Graliśmy ze zmiennym szczęściem. Najlepiej wypadł Piotr i Michał 4.5 punkta na siedem możliwych do zdobycia. Mateusz 4 punkty.
Wszyscy uczestnicy dostali nagrody, ale przede wszystkim zdobyli bezcenną lekcję gry z rówieśnikami z innego kraju. Podziękowania należą się również rodzicom dzieci za udział i wsparcie dzieci w rozwijaniu ich zainteresowań.
Małe zagadki: jak nazywają się bierki po czesku? Figurki. A runda? Koło. Szach? Zkontrolowat. Szach-mat? Mat.
Na miejscu swoich podopiecznych dopingowali instruktor szachowy z naszej szkoły p. Marcin Korzekwa oraz p. Marcin Kruk