10 grudnia  już po raz kolejny uczestniczyliśmy w lekcji w kinie. Tym razem Centrum Edukacji Filmowej w Wołominie przygotowało dla uczniów klas czwartych i piątych  temat zgodny z aktualną podstawą programową: ,,Podróż po krainie gatunków filmowych”.

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, jakie są  gatunki filmowe, czym się różnią.   Prowadzący spotkanie opowiedział o  rodzajach komizmu w komediach filmowych. Mieliśmy okazję obejrzeć urywki mało popularnych wśród młodzieży gatunków, takich jak western czy musical.

W drugiej części spotkania czekała na nas nie lada gratka- adaptacja powieści Roalda Dahla pt. ,,BFG- Bardzo Fajny Gigant”.  ,,BFG” to porywająca opowieść o małej dziewczynce i tajemniczym Olbrzymie, który odkrywa przed nią cuda i sekrety magicznej krain. Film pokazuje, że można się zaprzyjaźnić z osobą, która jest zupełnie inna i pozornie do nas nie pasuje.  To była naprawdę wartościowa lekcja i dobrze wykorzystany czas.