Kącik Bibliotekarza

Rozkład jazdy

Rok szkolny 2020/21

>>więcej<<

Regulamin dowożenia

SOWA

Efektywna edukacja!
- czyli  wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów/uczennic z  trzech szkół podstawowych  Gminie Jaworzyna Śląska

 

więcej informacji

Programy i projekty
Archiwum stron

 

W czwartek 18 października odbył się w naszej szkole piknik historyczny, na który złożyły się: montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów pod kierunkiem nauczycieli: Ewy Miszkuro-Kulaszewskiej, Marzeny Antosz i Anny Bardzińskiej; żywa lekcja historii „od powstania listopadowego do odzyskania niepodległości” w wykonaniu grupy rekonstrukcyjnej Arkona; Stowarzyszenia Przyjaciół Gminy Jaworzyna Śląska zaprezentowało kolekcję strojów historycznych z XIX wieku; pan Wiesław Dybeł, szkolny koordynator projektu „Mogiłę pradziada ocalić od zapomnienia” przedstawił film i prezentację multimedialną o corocznych, wakacyjnych wyjazdach naszych uczniów i nauczycieli na Kresy w ramach dolnośląskiej akcji porządkowania polskich cmentarzy na wschodnich terenach I i II Rzeczpospolitej.

Naszą imprezę osłodziły pyszne ciasta upieczone przez niezawodnych rodziców naszych uczniów. Sprzedażą wypieków zajął się szkolny klub wolontariatu pod opieką pani Adriany Kotów-Jędras. Dochód ze sprzedaży ciast zostanie przeznaczony na wakacyjny wyjazd młodzieży i nauczycieli na Kresy w ramach akcji „Mogiłę pradziada ocalić od zapomnienia”

Piknik historyczny przygotowany z okazji 100-rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości stał się znakomitą okazją do jeszcze większej integracji społeczności lokalnej. Do wspólnej zabawy włączyli się mieszkańcy gminy Jaworzyna Śląska wraz z burmistrzem panem Grzegorzem Grzegorzewiczem, uczniowie i ich rodzice, dyrekcja, nauczyciele i pracownicy szkoły. Wśród gości znaleźli się również nauczyciele i uczniowie z Bawarii z naszej szkoły partnerskiej w Markt Pfeffenhausen, którzy akurat kończyli swój tygodniowy pobyt w ramach międzynarodowej wymiany uczniowskiej. Nasi niemieccy goście zwrócili uwagę na fakt, iż bolesna historia stosunków polsko niemieckich nie wpłynęła negatywnie w żaden sposób na bardzo dobrą jakość obecnych przyjacielskich relacji między naszymi narodami.

 

 

Dziennik

Ważne!!! Prosimy logować się do dziennika przez przeglądarkę (np. Chrome, Firefox) ponieważ wtedy jest pełny dostęp do wszystkich wymaganych funkcji dziennika.

Jak uzyskać dane do logowania swojego dziecka

Logopeda

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje w poniedziałki od 13.00-16.00, we wtorki od 12.00-18.00 w gabinecie koło sali gimnastycznej (wejście od ul.Ogrodowej).

Z logoterapii mogą korzystać dzieci i młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska mające problemy związane z mową. Rejestrować się można pod numerem telefonu 603 650 722. (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).

 Besser Aneta


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II