Niektórzy z nas pamiętają rok 1999, w którym ostatni rocznik ósmoklasistów zdawał egzamin zamykający edukację w szkole podstawowej. Jak wiemy, historia lubi się powtarzać.  Po burzliwej reformie oświaty  obecna młodzież  z ósmych klas w całej Polsce przystąpiła do pierwszego   po latach tak ważnego  egzaminu.  15 kwietnia  31 uczniów z jaworzyńskiej szkoły  rozpoczęło egzamin z języka polskiego. Test trwał 120 minut i składał się z pytań zamkniętych i otwartych.  Ósmoklasiści doczekali się upragnionej rozprawki, do której przygotowywali się długo i solidnie. 16 kwietnia  młodzież przystąpiła do drugiej części egzaminu  z matematyki.  Test trwał 100 minut i również składał się z zadań zamkniętych i otwartych. 17 kwietnia w ciągu 90 minut  uczniowie sprawdzali swoje umiejętności językowe. Dziś angielski zna prawie każdy, ale egzamin to co innego. Ósmoklasiści odpowiadali na pytania do tekstu, rozwiązywali zadania słuchowe, tworzyli struktury gramatyczne, ale także pisali maila.

Jeśli chodzi o część polonistyczną to można powiedzieć, że jaworzyńscy uczniowie są usatysfakcjonowani. Z przyjemnością rozwiązywali test, którego motywem przewodnim był Mały Książę. Co do matematyki, uczucia są mieszane. Z kolei  język angielski zaskoczył pozytywnie, gdyż okazał się łatwiejszy niż testy próbne. To tyle, jeśli chodzi o subiektywne odczucia uczniów, co do faktów, przekonamy się w czerwcu….

Wszystkim ósmoklasistom życzymy zasłużonego odpoczynku, a nauczycielom ze szkół gminnych dziękujemy za wsparcie.