Kącik Bibliotekarza

Rozkład jazdy

Rok szkolny 2020/21

>>więcej<<

Regulamin dowożenia

SOWA

Efektywna edukacja!
- czyli  wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów/uczennic z  trzech szkół podstawowych  Gminie Jaworzyna Śląska

 

więcej informacji

Programy i projekty
Archiwum stron

 

Niektórzy z nas pamiętają rok 1999, w którym ostatni rocznik ósmoklasistów zdawał egzamin zamykający edukację w szkole podstawowej. Jak wiemy, historia lubi się powtarzać.  Po burzliwej reformie oświaty  obecna młodzież  z ósmych klas w całej Polsce przystąpiła do pierwszego   po latach tak ważnego  egzaminu.  15 kwietnia  31 uczniów z jaworzyńskiej szkoły  rozpoczęło egzamin z języka polskiego. Test trwał 120 minut i składał się z pytań zamkniętych i otwartych.  Ósmoklasiści doczekali się upragnionej rozprawki, do której przygotowywali się długo i solidnie. 16 kwietnia  młodzież przystąpiła do drugiej części egzaminu  z matematyki.  Test trwał 100 minut i również składał się z zadań zamkniętych i otwartych. 17 kwietnia w ciągu 90 minut  uczniowie sprawdzali swoje umiejętności językowe. Dziś angielski zna prawie każdy, ale egzamin to co innego. Ósmoklasiści odpowiadali na pytania do tekstu, rozwiązywali zadania słuchowe, tworzyli struktury gramatyczne, ale także pisali maila.

Jeśli chodzi o część polonistyczną to można powiedzieć, że jaworzyńscy uczniowie są usatysfakcjonowani. Z przyjemnością rozwiązywali test, którego motywem przewodnim był Mały Książę. Co do matematyki, uczucia są mieszane. Z kolei  język angielski zaskoczył pozytywnie, gdyż okazał się łatwiejszy niż testy próbne. To tyle, jeśli chodzi o subiektywne odczucia uczniów, co do faktów, przekonamy się w czerwcu….

Wszystkim ósmoklasistom życzymy zasłużonego odpoczynku, a nauczycielom ze szkół gminnych dziękujemy za wsparcie.

 

Dziennik

Ważne!!! Prosimy logować się do dziennika przez przeglądarkę (np. Chrome, Firefox) ponieważ wtedy jest pełny dostęp do wszystkich wymaganych funkcji dziennika.

Jak uzyskać dane do logowania swojego dziecka

Logopeda

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje w poniedziałki od 13.00-16.00, we wtorki od 12.00-18.00 w gabinecie koło sali gimnastycznej (wejście od ul.Ogrodowej).

Z logoterapii mogą korzystać dzieci i młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska mające problemy związane z mową. Rejestrować się można pod numerem telefonu 603 650 722. (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).

 Besser Aneta


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II