Wszyscy z utęsknieniem czekamy na nadejście wiosny. Chcemy cieszyć się śpiewem ptaków, obserwować, jak wszystko budzi się do życia. Dlatego w piątek 19.03.2021 r. w naszej szkole przywoływaliśmy wiosnę na różne sposoby, między innymi przez wyjaśnienie, jakie są zwiastuny jej nadejścia. Wybrane dzieci przez radiowęzeł odczytały, na czym polega zwyczaj topienia marzanny oraz zaprezentowały wiersze o tematyce wiosennej.

Następnie odbył się Wiosenny Pokaz Mody, w którym wzięły udział dzieci z klas 1-3 wyłonione drogą losowania.

Swoje wiosenne kreacje dzieci prezentowały niczym gwiazdy z Top Model. Wśród uczestników znaleźli się:

Mikołaj Pruc

Kamil Gałka

Hanna Smaruj

Oliwier Kwiatkowski

Miłosz Stupiński

Malwina Mitura

Emilia Korzystka

Nikola Kunysz

Zuzanna Chodnicka

Serdecznie dziękujemy dzieciom, nauczycielom i ich rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie wiosennego stroju.

Tego dnia został również rozstrzygnięty konkurs fotograficzno-plastyczny pod nazwą: „Wiosna ach to Ty”. Zadaniem uczestników było wykonanie zdjęcia mówiącego o nadejściu wiosny i stworzeniu pracy plastycznej zgodnie ze zrobioną wcześniej fotografią. Wszystkie prace zostały ciekawie i starannie wykonane. Jury w składzie P. J. Burakiewicz miało do podjęcia niezwykle trudną decyzję podczas wyłonienia najlepszych prac.

I miejsce:

Michalina Góra

Hanna Smaruj

II miejsce:

Amelia Byczko

Amelia Wojciechowska

III miejsce:

Hanna Polus

Kamil Gałka

Wyróżnienie:

Róża Stychno

Anna Paryl

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki. Dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie.

Przez pewien czas wszystkie prace uczniów można będzie  podziwiać w     szkolnym holu. Serdecznie gratulujemy uczestnikom konkursu!

                                                                             Opracowały i organizowały

                                                                                            Magdalena Mision

                                                                                             Edyta Twardysko