Po raz kolejny uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły wzięli udział w akcji charytatywnej, która miała miejsce na terenie naszej szkoły. W ubiegły piątek tj. 9 marca wolontariusze sprzedawali ciasta, które upiekli wraz z rodzicami. Dzięki tej akcji zebraliśmy 539 zł i przekazaliśmy na rzecz Pani Beaty Łotarewicz, 52-letniej nauczycielki z Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy, która choruje od dwóch lat  na raka piersi i potrzebuje wsparcia finansowego na dalsze leczenie.

Nasi wolontariusze jak zwykle chętni i gotowi do pomagania, stanęli na wysokości zadania. W sobotę 10 marca grupa 19  wolontariuszy tj.

 1. ALEKSANDRA ŚWIĄTEK
 2. KINGA BIELAT
 3. JULIA ŻELAZNA
 4. MARTYNA BIELAT
 5. JUSTYNA MYDLARSKA
 6. MARTYNA TOKARCZYK
 7. JUSTYNA ZARZECZNA
 8. JULIA RAJTER
 9. ALICJA LEGINDZIEWICZ
 10. MARCYSIA KOŁODKA
 11. NATALIA GÓRSKA
 12. NATALIA ZĄBEK
 13. OLA ZAŁUCKA
 14. JAKUB PIETRZAK
 15. ŁUKASZ GIL
 16. JAKUB LEWICKI
 17. KAROLINA RICHTSZAJD
 18. NICOLA PORĘBA
 19. WIKTORIA SIEMIEŃCZUK

wraz z opiekunami Adą Jędrasi Moniką Siwiak  pojechała na charytatywny turniej piłki siatkowej do Strzegomia, aby tam wesprzeć swoją pracą organizację turnieju. Wolontariusze sprzedawali zrobione ciasta, herbatę, kawę, przedmioty zrobione własnoręcznie na lekcjach plastyki oraz w domu. Kwestowali z puszkami, organizowali zabawę dla najmłodszych jak też asystowali sędziom siatkarskim licząc punkty. Organizatorami turnieju był Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów ze Świdnicy i Wrocławia, Zespół Szkół Specjalnych w Świdnicy, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Świdnicy, fundacja „Łączy na Football”    oraz nasza szkoła.

Beata Łotarewicz nie mogła osobiście pojawić się w hali sportowej, ale do uczestników skierowała wzruszający list.

Słowa podziękowania należą sięrównież rodzicom naszych uczniów, którzy pomogli w organizacji wspólnej akcji charytatywnej m.in. upiekli i  podarowali ciasta.Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem Pana Artura Żelaznego – za dowóz oraz przywóz  wolontariuszy oraz Pani Agnieszki Mechli za współorganizację  pracy wolontariuszy. Dziękujemy wszystkim, którzy okazali dobre serce i zakupili smaczne ciasta.

opracowały: Adrianna Jędras –opiekun SU i Monika Siwiak.