Kącik Bibliotekarza

Rozkład jazdy

Rok szkolny 2020/21

>>więcej<<

Regulamin dowożenia

SOWA

Efektywna edukacja!
- czyli  wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów/uczennic z  trzech szkół podstawowych  Gminie Jaworzyna Śląska

 

więcej informacji

Programy i projekty
Archiwum stron

 

„Jest tylko jeden sposób nauki. Poprzez działanie.”
– Paulo Coelho

12.02.2018r.odbył  się konkurs o tytuł MISTRZA ORTOGRAFICZNEJ TABLICZKI MNOŻENIA I DZIELENIA. Uczniowie klas szóstych  zmagali się z wieloma zadaniami  korelując  język polski z matematyką. Każdą klasę szóstą reprezentował zespół składający się z trzech osób.
Uczniowie  w grze edukacyjnej pokazywali swoją  wiedzę. Gra zawierała pytania, zagadki i rebusy z zakresu ortografii i gramatyki języka polskiego oraz planszę w postaci tabliczki mnożenia. Pokonywanie kolejnych trudności pozwoliło na stopniowe wykorzystanie podstawowych zasad, rządzących językiem polskim, przy okazji stanowiąc doskonałe ćwiczenie matematyczne. Gra pozwoliła  wykształcić prawidłowe nawyki ortograficzne w zakresie pisowni rz //ż, ch //h, ó //u, utrwaliła  wiedzę gramatyczną, doskonaliła  spostrzegawczość i koncentrację uwagi.
Uczniowie z wielkim przejęciem  przystąpili do pokonywania trudności, rozwiązywali  zagadki, a przede wszystkim zdobywali punkty, które wyłoniły mistrzów.
I tak MISTRZEM ORTOGRAFICZNEJ TABLICZKI MNOŻENIA I DZIELENIA klas szóstych został Mateusz Chwałek z klasy 6b. Na podium znalazły się także Oliwia Cieślak z kl.6a i Julita Zajda z kl.6a.

 

Dziennik

Ważne!!! Prosimy logować się do dziennika przez przeglądarkę (np. Chrome, Firefox) ponieważ wtedy jest pełny dostęp do wszystkich wymaganych funkcji dziennika.

Jak uzyskać dane do logowania swojego dziecka

Logopeda

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje w poniedziałki od 13.00-16.00, we wtorki od 12.00-18.00 w gabinecie koło sali gimnastycznej (wejście od ul.Ogrodowej).

Z logoterapii mogą korzystać dzieci i młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska mające problemy związane z mową. Rejestrować się można pod numerem telefonu 603 650 722. (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).

 Besser Aneta


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II