Nasi uczniowie pod okiem polonistki Ewy Grobelnej  udowodnili kolejny raz , że w ogólnopolskich konkursach literackich potrafią zabłysnąć. Aleksandra Załucka w kategorii wiekowej klasy gimnazjalne i Kacper Prymas w kategorii klasy 4-6 szkoły podstawowej zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Świat bez barier pod hasłem „Wszystko się może zdarzyć, gdy głowa pełna marzeń…”.Prace literackie zachwyciły jury swoją oryginalnością i bogactwem uczuć.  Konkurs miał na celu popularyzację twórczości, rozbudzanie talentów, stworzenie warunków do nawiązywania relacji międzyludzkich, umożliwienie twórcom nieprofesjonalnym  konfrontacji własnych dokonań .Organizatorzy podkreślali ,ze jesteśmy jedyną szkołą w Polsce ,która ma dwoje laureatów w kategorii literackiej. 9 .06.2018r. odbyło się podsumowanie konkursu ,które poprzedzone było trzydniowymi warsztatami.

Relacje laureatów:
Oli
7 czerwca 2018 roku wraz z panią Ewą Grobelną i laureatami z całego kraju rozpoczęliśmy trzydniowe podsumowanie XIV Ogólnopolskiego Konkursu “Świat Bez Barier” pod hasłem “Wszystko się może zdarzyć, gdy głowa pełna marzeń”. Na miejscu w Szczawnie-Zdroju przywitały nas panie organizatorki i wolontariusze z Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 26 w Wałbrzychu. Tego samego dnia zwiedziliśmy Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu, gdzie wysłuchaliśmy historii Kopalni “Julia” oraz górnictwa i górników, pracujących w bardzo niebezpiecznych warunkach. Mogliśmy obejrzeć maszyny, którymi posługiwali się ówcześni górnicy, zobaczyliśmy ich stroje oraz warunki, w jakich wykonywali swoją pracę. Drugiego dnia pojechaliśmy do Zamku Książ, gdzie dowiedzieliśmy się kilku ciekawych rzeczy z przeszłości zamku i ich mieszkańców, zwiedziliśmy różne komnaty i tarasy oraz udaliśmy się na punkt widokowy, skąd mieliśmy piękny widok na cały zamek. Następnym miejscem wycieczki była Palmiarnia. Był to czas dla nas, który mogliśmy wykorzystać na zwiedzenie różnych części palmiarni, w których znajdowały się rośliny niespotykane na co dzień lub zrelaksowanie się w klimatycznej kawiarni. Na zakończenie dnia, udaliśmy się w odwiedziny do strażaków w Boguszowie-Gorcach, którzy przygotowali dla nas ognisko i zafundowali atrakcje, o których trudno będzie zapomnieć. Trzeci dzień, to dzień, w którym wszystko zostało oficjalnie podsumowane. Przywitał nas występ szkolnego chóru. Podczas uroczystości odczytane zostały fragmenty niektórych prac, a ja sama miałam okazję przeczytać fragment swojej. Otwarta została wystawa z nadesłanymi pracami plastycznymi oraz dostaliśmy tomiki, w których znajdowały się nagrodzone prace z kategorii plastycznej i literackiej. Na zakończenie gali laureatom i osobom wyróżnionym wręczone zostały nagrody i dyplomy. Podziękowania otrzymali również wszyscy, którzy przez cały ten czas umilali nam chwile. Przez te trzy dni, miałam okazję poznać wspaniałych ludzi, porozmawiać o zainteresowaniach, zdobyć nowych znajomych, a przede wszystkim – świetnie spędzić czas, który był tym niezapomnianym!

I Kacpra :
Wczoraj był ważny dla mnie dzień. Pojechałem na wręczenie nagród w konkursie ogólnopolskim .Bardzo sie bałem ,ale moja Pani już na nas czekała. Byłem bardzo zdziwiony ,bo mnie tam znali… ale to pani Grobelna wszystkim o mnie opowiedziała. Nawet strażacy czekali na mnie i jeździłem z nimi wozem strażackim na sygnale. Było super !Poznałem również Panią poseł Izabelę Katarzynę Mrzygłocka – baaardzo miła i uśmiechnięta Pani .Opowiedziałem Jej wraz z moją Panią Grobelną , jak zostałem komandosem. Oglądaliśmy wystawę prac plastycznych. Słuchaliśmy również niektórych prac literackich .Wszystkie były ciekawe ,jednak najbardziej podobała mi się praca mojej koleżanki z naszej szkoły- Oli.