Kącik Bibliotekarza

Rozkład jazdy

Rok szkolny 2020/21

>>więcej<<

Regulamin dowożenia

SOWA

Efektywna edukacja!
- czyli  wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów/uczennic z  trzech szkół podstawowych  Gminie Jaworzyna Śląska

 

więcej informacji

Programy i projekty
Archiwum stron

 

Jury ,Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „ MŁODZI TWÓRCY LITERATURY” NIE NA KOŃCU JEST MOJE MIEJSCE ,w składzie:  Ewa Nowak – pisarka i publicystka , Martyna Chuderska – dziennikarka radiowa po zapoznaniu się z 317 pracami, które wpłynęły na konkurs zdecydowało przyznać wyróżnienie uczniowi  naszej szkoły Kacprowi Prymasowi .

Jest to ogromny sukces Kacpra, który w swojej niezwykłej pracy opisał siebie, swoje zmagania z chorobą, kontakty z przyjaciółmi.

W wypowiedzi dał także mnóstwo wskazówek dla rówieśników:

„Miejcie swoje miejsca, w których chowacie marzenia i oby się spełniały! Jestem chory, ale pomimo tego mogę powiedzieć ,że jestem wielkim szczęściarzem , bo spotkałem ludzi, którzy pomogli mi uwierzyć w siebie , którzy zobaczyli we mnie nie tylko  chorego dzieciaka, ale prawdziwego bohatera  ,który codziennie stawia czoła trudnym wyzwaniom  a mimo to potrafi się uśmiechać . Taki jestem -a przynajmniej staram się być . Nawet kiedy boli ,kiedy walczymy z lekarzami o moje życie wiem ,że bracia komandosi są ze mną na dobre i na złe . Nie ma już w mojej głowie strachu…Budka marzeń ma szeroko otwarte drzwi, przez które wpada mnóstwo światła, nadziei i dobra, które dostaje od ludzi . Umiem się tym dobrem dzielić. Choroba nie sprawia, że myślę tylko o sobie . Jestem częścią wielkiej całości , komandoskiej braci i mam swoje obowiązki wobec innych- słabszych i potrzebujących.”

Niestety chłopiec nie mógł w grudniu pojechać do Płocka na uroczyste podsumowanie konkursu. Do szkoły już w styczniu dotarły nagrody i dyplom.

Gratulujemy Kacprowi ogromnego sukcesu literackiego!

 

 

Dziennik

Ważne!!! Prosimy logować się do dziennika przez przeglądarkę (np. Chrome, Firefox) ponieważ wtedy jest pełny dostęp do wszystkich wymaganych funkcji dziennika.

Jak uzyskać dane do logowania swojego dziecka

Logopeda

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje w poniedziałki od 13.00-16.00, we wtorki od 12.00-18.00 w gabinecie koło sali gimnastycznej (wejście od ul.Ogrodowej).

Z logoterapii mogą korzystać dzieci i młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska mające problemy związane z mową. Rejestrować się można pod numerem telefonu 603 650 722. (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).

 Besser Aneta


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II