Kącik Bibliotekarza

Rozkład jazdy

Rok szkolny 2020/21

>>więcej<<

Regulamin dowożenia

SOWA

Efektywna edukacja!
- czyli  wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów/uczennic z  trzech szkół podstawowych  Gminie Jaworzyna Śląska

 

więcej informacji

Programy i projekty
Archiwum stron

 

W naszej szkole realizowana jest ogólnopolska kampania społeczna „Idą święta – nie o sms’ie, lecz o kartce pamiętaj”, której koordynatorem jest Ewa Grobelna. Celem przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi wszystkich polskich rodzin, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, o ludziach starszych ,wspólne spędzanie czasu wolnego, jak również – a może nawet przede wszystkim – kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych.

Piękne słowa otuchy ,motywacji do aktywności i szczęśliwego przeżywania każdej chwili trafiły dzisiaj do pensjonariuszy Domu Seniora Marconi Medica w Świdnicy,, Dolnośląskiego Ośrodka Opieki Międzypokoleniowej Biały Orzeł w Sokołowsku , Hospicjum Stacjonarnego im. Jana Mikulicza Radeckiego w Świebodzicach oraz do podopiecznych Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci Zgromadzenia Sióstr Szkolnych de Notre Dame w Świebodzicach.

Twarze uczniów w trakcie tworzenia życzeń  przeważnie były uśmiechnięte, ale często zdarzały się chwile zadumy i refleksji. Mamy nadzieję, że kartki  przyniosą radość i otulą  ciepłem serca oraz pozwolą chociaż na chwilę oderwać się od trudnych ,smutnych momentów życia.

Serducha naszych uczniów są wielkie, więc wierzymy, że możemy się nimi dzielić z potrzebującymiJ

DLACZEGO WYSYŁANIE KARTEK JEST WAŻNE:

Sprawiają ogromną najszczerszą radość dla odbiorcy.

To szansa by w prosty i osobisty sposób wyrazić wszystko to, co czujemy do osób najbliższych. Wysłane kartki przywołują wspomnienia i pamięć o nadawcy, za każdym razem gdy na nie spoglądamy.

Napisane kartki pozostawiają po sobie trwały ślad, którego nie można tak po prostu wykasować. Nie potrzebujemy do tego stałego połączenia wi-fi – możemy tworzyć je w każdym miejscu, o każdej porze, angażując bliskich.

Poprzez własnoręczne skreślenie kilku słów podkreślamy wyjątkowość osób do których wysłaliśmy kartkę świąteczną.

Stanowią formę integracji wszystkich ludzi.

To dobra okazja, by uwolnić kreatywność i pomysłowość, poprawić bądź nabyć nowe umiejętności manualne.

 

Dziennik

Ważne!!! Prosimy logować się do dziennika przez przeglądarkę (np. Chrome, Firefox) ponieważ wtedy jest pełny dostęp do wszystkich wymaganych funkcji dziennika.

Jak uzyskać dane do logowania swojego dziecka

Logopeda

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje w poniedziałki od 13.00-16.00, we wtorki od 12.00-18.00 w gabinecie koło sali gimnastycznej (wejście od ul.Ogrodowej).

Z logoterapii mogą korzystać dzieci i młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska mające problemy związane z mową. Rejestrować się można pod numerem telefonu 603 650 722. (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).

 Besser Aneta


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II