Kolejny raz pasjonaci biologii z Jaworzyny Śląskiej wraz z uczniami z Pastuchowa i Starego Jaworowa uczestniczyli w Nocy z biologią w II LO Świdnicy. Zajęcia i warsztaty prowadzili doktoranci i pracownicy Uniwersytetu Wrocławskiego. Kulisy swojej pracy odkryli m.in . pani  botanik, która  opowiedziała  o kulisach alternatywnych metodach leczenia, były też zajęcia z parazytologii o pasożytach, a  genetycy  wyjaśnili   nam co ma wspólnego Drosophilia malanogaster (muszka owocowa) z  człowiekiem. Słuchaliśmy też rytmu naszego serca  na warsztacie –muzyka serca. Niesamowite przeżycia czekały jednak uczestników  na warsztacie o zależnościach w przyrodzie. Tu uczniowie mogli odczuć prawdziwą konkurencję zwierząt przeniesioną na rywalizację między drużynami podczas gry edukacyjnej.  Noc z niekonwencjonalną biologią dostarczyła uczestnikom  nowej, ciekawej  wiedzy, a może nawet zaszczepiła chęć zostania naukowcem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

­­­­­­­­

 

­­­­­­­­­­­­­

­­­