Kącik Bibliotekarza

Rozkład jazdy

Rok szkolny 2020/21

>>więcej<<

Regulamin dowożenia

SOWA

Efektywna edukacja!
- czyli  wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów/uczennic z  trzech szkół podstawowych  Gminie Jaworzyna Śląska

 

więcej informacji

Programy i projekty
Archiwum stron

 

Nasza szkoła, należąca do Klubu Szkół UNICEF,  20.11.2019r.wzięła  udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku przypada wyjątkowa – 30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Dokument ten mówi o tym, że każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa – prawa dziecka.

Szkolny Dzień Praw Dziecka został przygotowany przez uczniów klasy 5b.

Opracowano zajęcia wychowawcze na godzinach wychowawczych na temat praw dziecka .Przedstawiono gazetkę informacyjną o 30. rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przeprowadzono akcję „Go Blue”, gdzie uczniowie i nauczyciele okazali solidarność, wsparcie dla działań UNICEF-u poprzez ubranie niebieskich strojów . Było także wspólne zdjęcie uczniów i nauczycieli  z niebieskimi balonami przed budynkiem szkoły. Ważnym wydarzeniem tego dnia było zredagowanie i wysłanie  petycji ,która była podpisywana przez dorosłych i dzieci. Akcja polegała na  podpisaniu się pod petycją wzywającą światowych liderów, by zobowiązali się do przestrzegania praw każdego dziecka i przyznali, że prawa te nie podlegają negocjacjom.

Był to dla całej społeczności szkolnej niezapomniany i wyjątkowy dzień.

Całej akcji przyświecały słowa:

Dziennik

Ważne!!! Prosimy logować się do dziennika przez przeglądarkę (np. Chrome, Firefox) ponieważ wtedy jest pełny dostęp do wszystkich wymaganych funkcji dziennika.

Jak uzyskać dane do logowania swojego dziecka

Logopeda

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje w poniedziałki od 13.00-16.00, we wtorki od 12.00-18.00 w gabinecie koło sali gimnastycznej (wejście od ul.Ogrodowej).

Z logoterapii mogą korzystać dzieci i młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska mające problemy związane z mową. Rejestrować się można pod numerem telefonu 603 650 722. (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).

 Besser Aneta


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II