Kącik Bibliotekarza

Rozkład jazdy

Rok szkolny 2020/21

>>więcej<<

Regulamin dowożenia

SOWA

Efektywna edukacja!
- czyli  wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów/uczennic z  trzech szkół podstawowych  Gminie Jaworzyna Śląska

 

więcej informacji

Programy i projekty
Archiwum stron

 

Niemal 80 gimnazjalistów naszej szkoły przystąpiło w tym roku do egzaminów gimnazjalnych sprawdzających stopień opanowania wiedzy i umiejętności w zakresie przedmiotów humanistycznych, matematyczno-przyrodniczych oraz z nowożytnego języka obcego. Maraton egzaminacyjny zaczął się 18.04 o godzinie 9:00 od stwierdzenia w obecności przewodniczących zespołów nadzorujących oraz przedstawicieli uczniów nienaruszenia przesyłek z materiałami egzaminacyjnymi. Parę minut po 9:00 zaczęliśmy zmagania z częścią humanistyczną. Po trzech latach ciężkiej i pilnej pracy byliśmy gotowi, aby sprawdzić swoją wiedzę z historii, wiedzy o społeczeństwie i języka polskiego. Pomimo dobrego przygotowania towarzyszył nam strach, a przede wszystkim ogromny stres. Wielkim zaskoczeniem okazała się dla nas wypowiedź pisemna z języka polskiego-charakterystyka. „Spodziewaliśmy się raczej rozprawki” – mówił jeden z uczniów.

W kolejnym dniu przyszedł czas na przedmioty ścisłe. Pierwszy egzamin sprawdzał naszą wiedzę z biologii, chemii, geografii i fizyki. Po napisaniu tej części mieliśmy różne odczucia. Jedni mówili, że test był bardzo prosty i skończyli go w 15 minut, inni natomiast wychodzili załamani i przerażeni jego trudnością.
Dwudziesty kwietnia był ostatnim dniem zmagań egzaminacyjnych – przyszedł czas na język obcy nowożytny. W naszym gimnazjum zdecydowana większość trzecioklasistów zmagało się z językiem angielskim, a tylko trzy osoby zmierzyły się z językiem niemieckim.
Ostatniego dnia emocje nie były już tak duże jak na początku. Mamy nadzieję, że wypadliśmy dobrze na egzaminach i dostaniemy się do wymarzonych szkół. Na wyniki będziemy czekać z wielkim entuzjazmem i niecierpliwością. Trochę to potrwa, bo otrzymamy je dopiero 15 czerwca.

Martyna Tokarczyk

Dziennik

Ważne!!! Prosimy logować się do dziennika przez przeglądarkę (np. Chrome, Firefox) ponieważ wtedy jest pełny dostęp do wszystkich wymaganych funkcji dziennika.

Jak uzyskać dane do logowania swojego dziecka

Logopeda

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje w poniedziałki od 13.00-16.00, we wtorki od 12.00-18.00 w gabinecie koło sali gimnastycznej (wejście od ul.Ogrodowej).

Z logoterapii mogą korzystać dzieci i młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska mające problemy związane z mową. Rejestrować się można pod numerem telefonu 603 650 722. (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).

 Besser Aneta


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II