W ramach akcji Sprzątanie Świata 2019 uczniowie  jaworzyńskiej szkoły wraz z pracownikami nadleśnictwa sprzątali las wokół stadionu. Akcja sprzątania została zainicjowana przez prezydenta Andrzeja Dudę. W dniu 20 września  prawie  każdy uczeń miał na sobie zielony strój – konkurencja punktowana w konkursie Klasa Ekomaniaka . W ramach akcji przeprowadzono zbiórkę surowców wtórnych – zebrano:

  • zakrętki- 174,63 kg -wyróżnienie dla Kamila Jaśkowiaka z VI a 16,7kg
  • baterie -152,45 kg – wyróżnienie dla Mikołaja Pasikowskiego z VI a   67,5kg
  • puszeki-20,35 kg -wyróżnienie dla Bartka  Karpińskiego z VIa-10,3kg
  • stare telefony-wyróżnienie dla Mai Bartczak z  Vb -7 sztuk

Organizatorzy dziękują uczniom i ich rodzicom za zaangażowanie w akcję Sprzątanie Świata 2019.

                                         Organizator Jolanta Sołtys