Kącik Bibliotekarza

Rozkład jazdy

Rok szkolny 2020/21

>>więcej<<

Regulamin dowożenia

SOWA

Efektywna edukacja!
- czyli  wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów/uczennic z  trzech szkół podstawowych  Gminie Jaworzyna Śląska

 

więcej informacji

Programy i projekty
Archiwum stron

 

Już po raz czwarty uczniowie naszego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej pod opieką nauczycieli: Ady Jędras, Wiesława Dybła , Anny Ryś i rodziców: pani Eweliny Bielat i Moniki Mydlarskiej wyruszyli na wyprawę. Tym razem punktem docelowym była Grecja, kolebka naszej kultury, historyczny punkt na naszej mapie, niesamowite krajobrazy i liczne zabytki światowej klasy. Bogactwo zabytków odzwierciedla długą historię ludzkiej cywilizacji na tych terenach, a także jej burzliwy przebieg.
Właśnie podczas naszej wycieczki mielismy możliwość zobaczyć te wszystkie niesamowite rzeczy, które napewno pozostaną w naszej pamięci. Nasza grupa zatrzymała się w miejscowości Platamonas, odwiedziliśmy Olimpic Beach i przeuroczą miejscowość Katerini-Paralia, a w sobotę 26 maja wyruszyliśmy do Aten, spędziliśmy tam cały dzie. Udało się jeszcze odwiedzić Termopile. Pod koniec naszego pobytu udaliśmy się szlakiem wędrownym do Antolikos Olympos, i tu mogliśmy podziwiać przecudowny widok na całą Riwierę Olimpijską, stąd też widzieliśmy dokładnie majestatyczną górę Olimp nazywaną Tronem Zeusa, z tego punktu można było zobaczyć Saloniki jedno z największych miast Grecji. Droga powrotna chociaż trudna i daleka okazała się jeszcze jednym sprawdzianem naszej wytrzymałości. Te wszystkie chwile, które spędziliśmy razem pozwoliły na integrację grupy. Oprócz podziwiania pięknych miejsc, prowadziliśmy zajęcia warsztatowe dla wszystkich uczestników wyprawy, wspólne rozwiązywanie zagadek i quizów pozwoliło na utrwalenie wiedzy historycznej i językowej. Ważnym elementem naszej wycieczki było poznanie kultury i obyczajów panujących w Grecji – wspólna nauka tańca Zorba, smakowanie różnych potraw greckickich oraz przygotowanie wieczoru greckiego pzrzez klasy 3 to również element naszej wyprawy. Podsumowując czas spędzony w Grecji można powiedzieć, że była to nasza wielka grecka przygoda. Zapraszamy do oglądnięcia galerii.

Dziennik

Ważne!!! Prosimy logować się do dziennika przez przeglądarkę (np. Chrome, Firefox) ponieważ wtedy jest pełny dostęp do wszystkich wymaganych funkcji dziennika.

Jak uzyskać dane do logowania swojego dziecka

Logopeda

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje w poniedziałki od 13.00-16.00, we wtorki od 12.00-18.00 w gabinecie koło sali gimnastycznej (wejście od ul.Ogrodowej).

Z logoterapii mogą korzystać dzieci i młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska mające problemy związane z mową. Rejestrować się można pod numerem telefonu 603 650 722. (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).

 Besser Aneta


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II