Kącik Bibliotekarza

Rozkład jazdy

Rok szkolny 2020/21

>>więcej<<

Regulamin dowożenia

SOWA

Efektywna edukacja!
- czyli  wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów/uczennic z  trzech szkół podstawowych  Gminie Jaworzyna Śląska

 

więcej informacji

Programy i projekty
Archiwum stron

 

W ramach programu „Szkoła z Kluczem” w dniach 14-15.06.2018r. pojechaliśmy na wycieczkę dwudniową do Krakowa. Po kilkugodzinnej podróży gotowi do zwiedzania dotarliśmy na miejsce.

Zaczęliśmy od Katedry Królewskiej na Wawelu, gdzie mogliśmy wejść na wieżę, na której znajduje się Dzwon Zygmunta, który bije tylko w chwilach wyjątkowych dla Polski. Widzieliśmy wiele grobowców Królów Polskich i innych znanych postaci, mających swoje miejsce w historii naszej ojczyzny, tj. grób Marszałka Józefa Piłsudskiego i Prezydenta Lecha Kaczyńskiego wraz z małżonką. Po zwiedzeniu Zamku Królewskiego poszliśmy pod smoczą jamę zobaczyć Smoka Wawelskiego ziejącego ogniem. Stamtąd Pani przewodnik zaprowadziła nas na zwiedzanie Starego Miasta, krakowskiego rynku i oczywiście Kościoła Mariackiego, gdzie mogliśmy usłyszeć hejnał. Po drodze widzieliśmy Barbakan, przeszliśmy przez Bramę Floriańską, mijaliśmy Akademię Krakowską, pomnik Jana Matejki i wiele innych pięknych miejsc. Pierwszy dzień zakończył się zakupem pamiątek w Sukiennicach i wyprawą pod pomnik Adama Mickiewicza. Pod wieczór zmęczeni, ale pełni wrażeń zawitaliśmy do hotelu. Następnego dnia pojechaliśmy do Wiosek Świata, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach edukacyjnych – dowiedzieliśmy się wiele o życiu ludzi w miejscach dla nas nieznanych, mogliśmy poznać ich kulturę, obyczaje i nauczyć się kilku znaków z pisma obrazkowego. Oglądaliśmy igloo, tipi i inne „domki”.

Wycieczka ta była zarówno pouczającą lekcją, jak i wspaniałą przygodą. Pod wieczór wróciliśmy do domu z plecakami pięknych przeżyć.

Oliwia Kutyła i Julia Plizga

 

Dziennik

Ważne!!! Prosimy logować się do dziennika przez przeglądarkę (np. Chrome, Firefox) ponieważ wtedy jest pełny dostęp do wszystkich wymaganych funkcji dziennika.

Jak uzyskać dane do logowania swojego dziecka

Logopeda

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje w poniedziałki od 13.00-16.00, we wtorki od 12.00-18.00 w gabinecie koło sali gimnastycznej (wejście od ul.Ogrodowej).

Z logoterapii mogą korzystać dzieci i młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska mające problemy związane z mową. Rejestrować się można pod numerem telefonu 603 650 722. (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).

 Besser Aneta


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II