W ramach programu „Szkoła z Kluczem” w dniach 14-15.06.2018r. pojechaliśmy na wycieczkę dwudniową do Krakowa. Po kilkugodzinnej podróży gotowi do zwiedzania dotarliśmy na miejsce.

Zaczęliśmy od Katedry Królewskiej na Wawelu, gdzie mogliśmy wejść na wieżę, na której znajduje się Dzwon Zygmunta, który bije tylko w chwilach wyjątkowych dla Polski. Widzieliśmy wiele grobowców Królów Polskich i innych znanych postaci, mających swoje miejsce w historii naszej ojczyzny, tj. grób Marszałka Józefa Piłsudskiego i Prezydenta Lecha Kaczyńskiego wraz z małżonką. Po zwiedzeniu Zamku Królewskiego poszliśmy pod smoczą jamę zobaczyć Smoka Wawelskiego ziejącego ogniem. Stamtąd Pani przewodnik zaprowadziła nas na zwiedzanie Starego Miasta, krakowskiego rynku i oczywiście Kościoła Mariackiego, gdzie mogliśmy usłyszeć hejnał. Po drodze widzieliśmy Barbakan, przeszliśmy przez Bramę Floriańską, mijaliśmy Akademię Krakowską, pomnik Jana Matejki i wiele innych pięknych miejsc. Pierwszy dzień zakończył się zakupem pamiątek w Sukiennicach i wyprawą pod pomnik Adama Mickiewicza. Pod wieczór zmęczeni, ale pełni wrażeń zawitaliśmy do hotelu. Następnego dnia pojechaliśmy do Wiosek Świata, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach edukacyjnych – dowiedzieliśmy się wiele o życiu ludzi w miejscach dla nas nieznanych, mogliśmy poznać ich kulturę, obyczaje i nauczyć się kilku znaków z pisma obrazkowego. Oglądaliśmy igloo, tipi i inne „domki”.

Wycieczka ta była zarówno pouczającą lekcją, jak i wspaniałą przygodą. Pod wieczór wróciliśmy do domu z plecakami pięknych przeżyć.

Oliwia Kutyła i Julia Plizga