W piątkowe popołudnie grupa uczniów  wybrała się do Świdnicy na wystawę fotografii Tomasza Gudzowatego  Closer.  Wystawa składa się  ze zdjęć prezentujących dziką i nieokiełzaną przyrodę. Tematy przewodnie to potęga i nieodparte piękno natury oraz monumentalne zwierzęta. Fotografie przyrodnicze Gudzowatego, zachowując charakter dokumentu i wierne tradycji klasycznego fotoreportażu, wyróżniają się ekspresyjną ,wyrafinowaną formą plastyczną co uwidacznia się w jego obrazach takich jak migracja gnu lub sezon lęgowy w wielotysięcznych koloniach pingwinów. Gimnazjaliści z opiekunami stanęli oko w oko z naturą, widząc  jej piękno. Galeria fotografii stanowiła kolejny element projektu Szkoła z kluczem.