14 marca odbył się w bibliotece Szkolny Konkurs Pięknego Czytania „Czytam, bo lubię” dla uczniów klas pierwszej, drugich, trzecich i czwartych.  W jury  zasiadła pani Małgorzata Pawlicka, pani Weronika Ochman oraz pani Elżbieta Pietrzak. W konkursie wzięło udział 37 uczniów. Klasy pierwsze czytały lekturę„ Plastusiowy pamiętnik”, drugie,, Kubuś Puchatek, trzecie,, Oto jest Kasia”, a czwarte,, Mikołajek”. Dzieci pięknie przeczytały przygotowane fragmenty tekstów. Była to też okazja do porozmawiania o książkach i zainteresowaniach czytelniczych.

Mistrzami pięknego czytania 2018 zostali:

Wiktoria Jędrzejewska  kl. 1a

Grzegorz Stemplewski  kl. 2b

Anastazja Kozendra kl. 3a

Wiktoria Biedruna kl. 3b

Kinga Wardach kl. 4b

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy niezapomnianych przygód z książką.