Kącik Bibliotekarza

Rozkład jazdy

Rok szkolny 2020/21

>>więcej<<

Regulamin dowożenia

SOWA

Efektywna edukacja!
- czyli  wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów/uczennic z  trzech szkół podstawowych  Gminie Jaworzyna Śląska

 

więcej informacji

Programy i projekty
Archiwum stron

 

Uczniowie klas piątych wzięli udział w rozgrywkach ortograficznych bazujących na zasadach Ortofrajdy. System dydaktyczny Malowana Ortografia opiera się na przypisaniu poszczególnym ortogramom (tzn. ż, rz, ó, u, h, ch, i wyjątkom) stałych kolorów i jest jedynym bezstresowym, pamięciowo – wzrokowym sposobem uczenia się i nauczania pisowni. Malowana Ortografia, w skład której wchodzą książki, gry i zabawy, opiera się na nauce ortografii za pomocą kolorów i jest wielokrotnie przetestowanym i sprawdzonym sposobem na skuteczne uczenie się i łagodzenie skutków dysortografii u dzieci. Pamięciowo – wzrokowe formy nauczania ortografii uzupełniają, a także zastępują dotychczasowe metody. Takie rozwiązanie wpływa również dodatnio na rozwój kreatywnego myślenia i poszerzenia wyobraźni.
Uczniowie kl.5 rozwiązywali różne zadania kolorując ortografię. Następnie malowali ortograficzny pejzaż ,szukali ukrytych na zamku skarbów, grali z Ortofrajdkiem w wiele gier internetowych . Przez cały czas zabawy-konkursu zbierali punkty i w ten sposób został wyłoniony mistrz Malowanej Ortografii ,którym została Maja Roman z klasy 5b.Na podium ortograficznym znaleźli się także Karina Pawlaczyk(kl.5a) i Bartosz Bartczak(kl.5a). Ważny jest także fakt, że proponujemy przy tym konkursie ideę wychowania w tolerancji, bez stresów i agresji, dając dzieciom kolorowe gry, które stają się głównym bodźcem do uczestnictwa w tej nauce – zabawie.

Dziennik

Ważne!!! Prosimy logować się do dziennika przez przeglądarkę (np. Chrome, Firefox) ponieważ wtedy jest pełny dostęp do wszystkich wymaganych funkcji dziennika.

Jak uzyskać dane do logowania swojego dziecka

Logopeda

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje w poniedziałki od 13.00-16.00, we wtorki od 12.00-18.00 w gabinecie koło sali gimnastycznej (wejście od ul.Ogrodowej).

Z logoterapii mogą korzystać dzieci i młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska mające problemy związane z mową. Rejestrować się można pod numerem telefonu 603 650 722. (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).

 Besser Aneta


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II