W piątek prawie w Mikołaja (8 XII) odbył się Mikołajkowy Turniej Szachowy.

Dopisała frekwencja, dopisali sponsorzy zatem turniej można zaliczyć   do udanych.

Graliśmy w czasie trwania zajęć szachowych w  dwóch grupach: klasy I-II oraz III-IV z podziałem na chłopców i dziewczęta.

Dla niektórych zawodników był to pierwszy w  życiu turniej szachowy.

To początek pięknej przygody z szachami. Niektórzy wiążą z nimi swoją przyszłość na całe życie. Pamiętajmy o tym jak wiele korzyści dają umiejętności gry w szachy, jak wielostronny jest rozwój zawodników , którzy zdecydują się iść tą drogą.

Dzieci, które grają w szachy są dla niektórych (nawet dorosłych!) wręcz bohaterami – jak można pamiętać jak te figurki się nazywają? Jak poznać jak te  figurki się ruszają? Dlaczego niektóre skaczą nad innymi? Co to jest ta roszada?   Dlaczego  wszystkich bierek się nie zbija?

Gra w szachy to naprawdę fascynująca przygoda i łączenie przyjemnego z pożytecznym. Trzeba tylko chcieć. I pamiętajmy:  na naukę nigdy nie jest za późno.

Zawody sędziował nauczyciel szachów, trener i absolwent naszej szkoły Pan Marcin Korzekwa.

Nagrody ufundował Urząd Miasta Jaworzyna Śląska, ZPS Karolina, Rada Rodziców, UKS Karolinka.

Wyniki klasy I-II

Wyniki klasy III-IV

fot. Marcin Korzekwa