Kącik Bibliotekarza

Rozkład jazdy

Rok szkolny 2020/21

>>więcej<<

Regulamin dowożenia

SOWA

Efektywna edukacja!
- czyli  wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów/uczennic z  trzech szkół podstawowych  Gminie Jaworzyna Śląska

 

więcej informacji

Programy i projekty
Archiwum stron

 

6 listopada w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pt. „W HOŁDZIE NIEPODLEGŁEJ” skierowany do uczniów klas 5,6,7,8. Celem konkursu było budowanie świadomości narodowej, pogłębianie uczuć patriotycznych oraz popularyzacja i rozwijanie wiedzy o Polsce. Działanie to zostało zaplanowane w ramach obchodów 100-lecia niepodległości Polski.

Mieliśmy przyjemność gościć reprezentantki  wszystkich szkół w Gminie. Młode recytatorki prezentowały wysoki poziom przygotowania do konkursu. Wykazały się bardzo dobrą pamięcią, dykcją i doskonałą umiejętnością interpretowania tekstu. Dobrze potrafiły opanować tremę. Młoda widownia oklaskiwała gromkimi brawami wszystkie występy. Po prezentacjach recytatorskich  jury w składzie: pan dyrektor Maciej Plencler ,pani wicedyrektor Joanna Bartczak, pani Małgorzata Kunysz ,pani Kamila Karczmarz przystąpiło do obrad. Czas narady komisji umilały wokalistki, które słowami piosenek przedstawiały burzliwą historie Polski.

Laur zwycięstwa zdobyła Dagmara Mucha ze Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej, II miejsce otrzymały ex aequo – Aleksandra Zadka i Aleksandra Herbut ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Starym Jaworowie, natomiast III miejsce zajęła Małgorzata Baranowska ze Szkoły Podstawowej im. Świętego Mikołaja w Pastuchowie.

Wszystkie uczestniczki  konkursu otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody, które ufundowała Szkoła Podstawowa w Jaworzynie Śl. i Gmina Jaworzyna Śl.

Młodym artystkom gratulujemy udanych występów i życzymy dalszych sukcesów. Opiekunom dziękujemy za poświęcony czas i pomoc w przygotowaniu dziewczyn do prezentacji.

 

Dziennik

Ważne!!! Prosimy logować się do dziennika przez przeglądarkę (np. Chrome, Firefox) ponieważ wtedy jest pełny dostęp do wszystkich wymaganych funkcji dziennika.

Jak uzyskać dane do logowania swojego dziecka

Logopeda

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje w poniedziałki od 13.00-16.00, we wtorki od 12.00-18.00 w gabinecie koło sali gimnastycznej (wejście od ul.Ogrodowej).

Z logoterapii mogą korzystać dzieci i młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska mające problemy związane z mową. Rejestrować się można pod numerem telefonu 603 650 722. (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).

 Besser Aneta


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II