6 listopada w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pt. „W HOŁDZIE NIEPODLEGŁEJ” skierowany do uczniów klas 5,6,7,8. Celem konkursu było budowanie świadomości narodowej, pogłębianie uczuć patriotycznych oraz popularyzacja i rozwijanie wiedzy o Polsce. Działanie to zostało zaplanowane w ramach obchodów 100-lecia niepodległości Polski.

Mieliśmy przyjemność gościć reprezentantki  wszystkich szkół w Gminie. Młode recytatorki prezentowały wysoki poziom przygotowania do konkursu. Wykazały się bardzo dobrą pamięcią, dykcją i doskonałą umiejętnością interpretowania tekstu. Dobrze potrafiły opanować tremę. Młoda widownia oklaskiwała gromkimi brawami wszystkie występy. Po prezentacjach recytatorskich  jury w składzie: pan dyrektor Maciej Plencler ,pani wicedyrektor Joanna Bartczak, pani Małgorzata Kunysz ,pani Kamila Karczmarz przystąpiło do obrad. Czas narady komisji umilały wokalistki, które słowami piosenek przedstawiały burzliwą historie Polski.

Laur zwycięstwa zdobyła Dagmara Mucha ze Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej, II miejsce otrzymały ex aequo – Aleksandra Zadka i Aleksandra Herbut ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Starym Jaworowie, natomiast III miejsce zajęła Małgorzata Baranowska ze Szkoły Podstawowej im. Świętego Mikołaja w Pastuchowie.

Wszystkie uczestniczki  konkursu otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody, które ufundowała Szkoła Podstawowa w Jaworzynie Śl. i Gmina Jaworzyna Śl.

Młodym artystkom gratulujemy udanych występów i życzymy dalszych sukcesów. Opiekunom dziękujemy za poświęcony czas i pomoc w przygotowaniu dziewczyn do prezentacji.