Kącik Bibliotekarza

Rozkład jazdy

Rok szkolny 2020/21

>>więcej<<

Regulamin dowożenia

SOWA

Efektywna edukacja!
- czyli  wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów/uczennic z  trzech szkół podstawowych  Gminie Jaworzyna Śląska

 

więcej informacji

Programy i projekty
Archiwum stron

 

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, święto to obchodzonego roku 2 kwietnia,  w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza  Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnianie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania wśród najmłodszych. Święto to zostało ustanowione w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi. Od tamtej pory, co roku gospodarzem święta jest inne państwo.

Polska była organizatorem tej uroczystości w 1979roku.

W Polsce od 2001 roku odbywa się akcja społeczna: „Cała Polska czyta dzieciom”. Ma ona za zadanie uświadomienie społeczeństwu jak ważne dla dzieci jest poznawanie świata książek. Ma na celu zachęcenie rodziców do czytania książek swoim dzieciom.

Książki polecane do czytania z dzieckiem, szczególnie w obecnym czasie:

1.H.Ch. Andersen: „Baśnie”,

  1. G. Delahaye, M. Marlier: “Przygody Martynki”,

3.Sempe i Gościnny, „Mikołajek”,

  1. C.S. Lewis, „Opowieści z Narni”;
Dziennik

Ważne!!! Prosimy logować się do dziennika przez przeglądarkę (np. Chrome, Firefox) ponieważ wtedy jest pełny dostęp do wszystkich wymaganych funkcji dziennika.

Jak uzyskać dane do logowania swojego dziecka


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II