2 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Empatii. Postanowiliśmy zaakcentować ten szczególny dzień dzieląc się ze wszystkimi „dobrym słowem”. Na korytarzu została wystawiona skrzynia empatii, do której uczniowie wrzucali listy do osób, którym chcieli za coś podziękować, albo powiedzieć im jak bardzo są dla nich ważne. Po długiej przerwie, liściki trafiły do adresatów. Radości było co niemiara. Wywieszono również gazetkę informującą  o znaczeniu słowa empatia i jej symboliki. Uczniowie mogli w tym dniu wziąć udział  w mini konkursie  tłumacząc słówka kojarzące się z empatią  z języka angielskiego na język polski. Większość chętnie przyłączyła się do zabawy. W klasach są również organizowane warsztaty na temat empatii. Naprawdę niewiele trzeba, by uczynić coś dobrego.

Organizatorami Światowego Dnia empatii były: Agnieszka Ulfik, Weronika Ochman, Magdalena Korona.