Dzień Patrona na stałe wpisał się w kalendarz uroczystości  naszej szkoły. Spotkanie z patronem – Marią Konopnicką odbyło się w dniu urodzin poetki- 23 maja.

Obchody tego dnia okazały się dużą dawką przeżyć estetycznych i ważną lekcją dla całej społeczności szkolnej, zarówno w budynku przy ulicy Mickiewicza, jak i Jana Pawła II.

Przy ulicy Jana Pawła II obchody przyjęły formę warsztatów. Druga lekcja rozpoczęła się oficjalną częścią inaugurującą Dzień Patrona. Uczniowie mieli okazję wysłuchać informacji dotyczących życia i twórczości Marii Konopnickiej. Następnie każda klasa pod kierunkiem wychowawców i nauczycieli pracowała nad zadaniami wcześniej przydzielonymi przez koordynatora – Panią Elżbietę Pietrzak. W czasie pracy uczniowie mieli okazję przenieść się do czasów pozytywistycznych za sprawą odwiedzającej ich koleżanki- Magdaleny Dobroń, która swoją kreacją przypominać miała naszą Patronkę. Na efekty pracy nie trzeba było długo czekać. Klasy stanęły na wysokości zadania i wykonały piękne prace, które upamiętniają poetkę i zdobią szkolny hol.