Kącik Bibliotekarza

Rozkład jazdy

Rok szkolny 2020/21

>>więcej<<

Regulamin dowożenia

SOWA

Efektywna edukacja!
- czyli  wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów/uczennic z  trzech szkół podstawowych  Gminie Jaworzyna Śląska

 

więcej informacji

Programy i projekty
Archiwum stron

 

Uczniowie klas trzecich uczęszczający na dodatkowe zajęcia języka angielskiego w ramach „Szkoły z kluczem„ udowodnili, że dla chcącego nic trudnego. W marcu br. napisali listy do… Królowej Anglii Elżbiety II. Pomysł był nietuzinkowy jednak bardziej niezwykłe jest to, że właśnie otrzymaliśmy odpowiedź!

Co zawierały listy?
Dzieci wspomniały w nich o tym, że uczą się języka angielskiego i poznają fakty na temat rodziny królewskiej i Zjednoczonego Królestwa. Napisali także o swoich zainteresowaniach, naszym mieście i szkole. Dodatkowo dołączyli wykonany przez Krzysia Galanta portret królowej oraz własnoręcznie zrobioną kartkę wielkanocną z życzeniami w języku angielskim.

Niezwykła radość zapanowała, kiedy okazało się, że otrzymaliśmy odpowiedź od królowej Elżbiety II. W odpowiedzi Jej Wysokość wyraziła wdzięczność za nadesłane listy, portret oraz życzenia świąteczne. Oczywiście z uwagi na setki listów przychodzących codziennie do pałacu Buckingham ze wszystkich stron świata, królowa nie jest w stanie osobiście na nie odpowiedzieć. Dlatego pismo w jej imieniu przesłała Dama Dworu (Lady-in Waiting).

Liczymy, że list stanie się dla dzieci motywacją do dalszej nauki języka angielskiego.

Dziennik

Ważne!!! Prosimy logować się do dziennika przez przeglądarkę (np. Chrome, Firefox) ponieważ wtedy jest pełny dostęp do wszystkich wymaganych funkcji dziennika.

Jak uzyskać dane do logowania swojego dziecka

Logopeda

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje w poniedziałki od 13.00-16.00, we wtorki od 12.00-18.00 w gabinecie koło sali gimnastycznej (wejście od ul.Ogrodowej).

Z logoterapii mogą korzystać dzieci i młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska mające problemy związane z mową. Rejestrować się można pod numerem telefonu 603 650 722. (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).

 Besser Aneta


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II