Kącik Bibliotekarza

Rozkład jazdy

Rok szkolny 2020/21

>>więcej<<

Regulamin dowożenia

SOWA

Efektywna edukacja!
- czyli  wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów/uczennic z  trzech szkół podstawowych  Gminie Jaworzyna Śląska

 

więcej informacji

Programy i projekty
Archiwum stron

 

W ciągu jednej nocy, Święty Mikołaj musi roznieść miliony prezentów dzieciom na całym świecie. Nic dziwnego, że jego pracownia nie znajduje się tylko w Laponii. Kolejnym miejscem, w którym możemy go znaleźć jest Biegun Północny.

W ramach podsumowania lekcji języka angielskiego o tematyce bożonarodzeniowej, nasi pierwszoklasiści wykonali listy do św. Mikołaja, w których narysowali oraz podpisali wymarzone prezenty świąteczne. Początkiem grudnia listy zostały wysłane do North Pole w Kanadzie. Święty Mikołaj mieszka tam pod adresem: Santa Claus, North Pole HOH OHO Canada.

Ku naszemu zaskoczeniu, niedawno otrzymaliśmy odpowiedź od samego Mikołaja. Pisze on o swoich reniferach, ulubionych ciasteczkach oraz tłumaczy nam dlaczego jego sanie są w stanie w jedną noc dotrzeć do każdego miejsca na ziemi. W liście wspomina również o nocy wigilijnej i konieczności awaryjnego lądowania z powodu silnego wiatru nad Morzem Śródziemnym. Na szczęście renifery wykazały się wielką odwagą podczas lądowania, a po ustaniu wiatru bez problemów wrócili do rozdawania prezentów. Na samym końcu listu Mikołaj zwrócił się z prośbą o to, abyśmy byli dla siebie mili i dobrzy. Dopisał, że ściska gorąco! 🙂

Całą akcję zorganizowała Kanadyjska Poczta (Canada Post).

Dziennik

Ważne!!! Prosimy logować się do dziennika przez przeglądarkę (np. Chrome, Firefox) ponieważ wtedy jest pełny dostęp do wszystkich wymaganych funkcji dziennika.

Jak uzyskać dane do logowania swojego dziecka

Logopeda

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje w poniedziałki od 13.00-16.00, we wtorki od 12.00-18.00 w gabinecie koło sali gimnastycznej (wejście od ul.Ogrodowej).

Z logoterapii mogą korzystać dzieci i młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska mające problemy związane z mową. Rejestrować się można pod numerem telefonu 603 650 722. (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).

 Besser Aneta


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II