W ciągu jednej nocy, Święty Mikołaj musi roznieść miliony prezentów dzieciom na całym świecie. Nic dziwnego, że jego pracownia nie znajduje się tylko w Laponii. Kolejnym miejscem, w którym możemy go znaleźć jest Biegun Północny.

W ramach podsumowania lekcji języka angielskiego o tematyce bożonarodzeniowej, nasi pierwszoklasiści wykonali listy do św. Mikołaja, w których narysowali oraz podpisali wymarzone prezenty świąteczne. Początkiem grudnia listy zostały wysłane do North Pole w Kanadzie. Święty Mikołaj mieszka tam pod adresem: Santa Claus, North Pole HOH OHO Canada.

Ku naszemu zaskoczeniu, niedawno otrzymaliśmy odpowiedź od samego Mikołaja. Pisze on o swoich reniferach, ulubionych ciasteczkach oraz tłumaczy nam dlaczego jego sanie są w stanie w jedną noc dotrzeć do każdego miejsca na ziemi. W liście wspomina również o nocy wigilijnej i konieczności awaryjnego lądowania z powodu silnego wiatru nad Morzem Śródziemnym. Na szczęście renifery wykazały się wielką odwagą podczas lądowania, a po ustaniu wiatru bez problemów wrócili do rozdawania prezentów. Na samym końcu listu Mikołaj zwrócił się z prośbą o to, abyśmy byli dla siebie mili i dobrzy. Dopisał, że ściska gorąco! 🙂

Całą akcję zorganizowała Kanadyjska Poczta (Canada Post).