„Łamacze językowe” pod takim tytułem 22 lutego odbył się polonistyczno-logopedyczny Szkolny Konkurs Pięknego Czytania.
Do „łamania języków” podczas czytania dość trudnych wierszyków – trzeszczyków przystąpili uczniowie klas II-III.W półfinale udział wzięło 14 uczniów z klas 2 i 3.
Do finału dostali się następujący uczniowie z poszczególnych klas;
2a Michalina Góra,
2 b Kacper Witek
2 c Bartosz Tadrzak
3a Mielna Gapa
3b Zofia Wawrzynkowska
3c Sławomir Dudzic
3d Marcel Szukalski
Mieli oni za zadanie przeczytać wiersze, w których było sporo wyrazów wymagających „łamania języka”. Jury w składzie p. Marzena Antosz, p. Weronika Ochman podczas oceny czytanych wierszy miały niełatwe zadanie. Przede wszystkim jury zwracało uwagę na poprawność odczytania tekstu, ale także na właściwe wymawianie końcówek i umiejętność interpretacji tekstu. Jak się okazało wymówienie niektórych wyrazów nie było takie proste.
Ostatecznie I miejsce zajął Sławomir Dudzic
II miejsce Zofia Wawrzynkowska
III miejsce Kacper Witek
Na wyróżnienie zasłużyła Michalina Góra
Każdy z uczestników konkursu otrzymał dyplom oraz drobny upominek wręczony przez organizatorów konkursu p. Patrycję Pasternak i p. Magdalenę Mision .
Gratulujemy wszystkim, zwłaszcza za odwagę w zmierzeniu się z wierszykami, podczas czytania których język naprawdę można było sobie „połamać”.

Opracowała: Magdalena Mision