Kącik Bibliotekarza

Rozkład jazdy

Rok szkolny 2020/21

>>więcej<<

Regulamin dowożenia

SOWA

Efektywna edukacja!
- czyli  wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów/uczennic z  trzech szkół podstawowych  Gminie Jaworzyna Śląska

 

więcej informacji

Programy i projekty
Archiwum stron

 

„Łamacze językowe” pod takim tytułem 22 lutego odbył się polonistyczno-logopedyczny Szkolny Konkurs Pięknego Czytania.
Do „łamania języków” podczas czytania dość trudnych wierszyków – trzeszczyków przystąpili uczniowie klas II-III.W półfinale udział wzięło 14 uczniów z klas 2 i 3.
Do finału dostali się następujący uczniowie z poszczególnych klas;
2a Michalina Góra,
2 b Kacper Witek
2 c Bartosz Tadrzak
3a Mielna Gapa
3b Zofia Wawrzynkowska
3c Sławomir Dudzic
3d Marcel Szukalski
Mieli oni za zadanie przeczytać wiersze, w których było sporo wyrazów wymagających „łamania języka”. Jury w składzie p. Marzena Antosz, p. Weronika Ochman podczas oceny czytanych wierszy miały niełatwe zadanie. Przede wszystkim jury zwracało uwagę na poprawność odczytania tekstu, ale także na właściwe wymawianie końcówek i umiejętność interpretacji tekstu. Jak się okazało wymówienie niektórych wyrazów nie było takie proste.
Ostatecznie I miejsce zajął Sławomir Dudzic
II miejsce Zofia Wawrzynkowska
III miejsce Kacper Witek
Na wyróżnienie zasłużyła Michalina Góra
Każdy z uczestników konkursu otrzymał dyplom oraz drobny upominek wręczony przez organizatorów konkursu p. Patrycję Pasternak i p. Magdalenę Mision .
Gratulujemy wszystkim, zwłaszcza za odwagę w zmierzeniu się z wierszykami, podczas czytania których język naprawdę można było sobie „połamać”.

Opracowała: Magdalena Mision

Dziennik

Ważne!!! Prosimy logować się do dziennika przez przeglądarkę (np. Chrome, Firefox) ponieważ wtedy jest pełny dostęp do wszystkich wymaganych funkcji dziennika.

Jak uzyskać dane do logowania swojego dziecka

Logopeda

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje w poniedziałki od 13.00-16.00, we wtorki od 12.00-18.00 w gabinecie koło sali gimnastycznej (wejście od ul.Ogrodowej).

Z logoterapii mogą korzystać dzieci i młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska mające problemy związane z mową. Rejestrować się można pod numerem telefonu 603 650 722. (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).

 Besser Aneta


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II