Dzisiaj wraz z muzykami w ramach Filharmonii na wesoło odbyliśmy podróż do słonecznej Italii.

To kraj, który kojarzy się ze spaghetti, pizzą i pięknymi zabytkami.  Jednym z nich jest Krzywa Wieża w Pizie.

Ta budowla jest znana z tego, że wśród wielu idealnych budowli jest ona nie do końca doskonała. Jest nietypowa,  ponieważ jest pochyła.  To wina gruntu, na którym została osadzona. Ale w tym właśnie tkwi jej urok i z tego właśnie jest znana.

Instrumentem, który nam towarzyszył podczas muzycznej wyprawy był  saksofon sopranowy.