22 maja w Szkole Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej  przy ul. Jana Pawła II odbył się  finał konkursu „Omnibus Szkolny – Mistrz Wiedzy”, w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Do eliminacji  przystąpiło 46 osób, a do finału zakwalifikowało się 16 uczestników: JAKUB KOZIEŁ, PRZEMYSŁAW DRĄG,  ROKSANA KOSEK, JUSTYNA ZARZECZNA, KLARA WYCHOWANEK,  KLAUDIA CZEKAJ,  MATEUSZ CHWAŁEK,  KALINA PAWLACZYK, KACPER PRYMAS, KINGA MENTEL, WIKTORIA BARNAK, EMILIA KWIT,  PATRYCJA LAMOT,  TOMASZ JANES, MATEUSZ GAŁKA, HANNA SIONKOWSKA.

Pytania dotyczyły  różnych dziedzin wiedzy: nasze miasto, historia Polski, przyroda, geografia, matematyka, sztuka, język polski, sport, wiadomości o Unii Europejskiej, sławni Polacy, sławni wynalazcy itp.

Tytuł  Omnibusa roku szkolnego 2018/2019  zdobył uczeń klasy  7a – Kacper Prymas, 
II miejsce zajęła Wiktoria Barnak z 8a, a  III miejsce Jakub Kozieł  z 8a.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, życzymy kolejnych sukcesów i już teraz zapraszamy do uczestnictwa w kolejnej edycji konkursu „OMNIBUS SZKOLNY – MISTRZ WIEDZY”.

Kinga Olszewska i Barbara Majborska

fot. Dagmara Mucha