Dnia 13 czerwca 2019 po raz kolejny spotkali się przy szachownicach  uczniowie z naszej szkoły. Odbyły się bowiem VII Mistrzostwa Szkoły w Szachach.

Grały dzieci najmłodsze od klasy I do VIII oraz gimnazjaliści. Był to zatem pierwszy sprawdzian dla najmłodszych dzieci, które we wrześniu 2018 rozpoczęły przygodę z tą najbardziej popularną grą planszową na świecie. Mogły się przekonać czy rzeczywiście znają ruchy wszystkich bierek, czy znają przepisy, jak to jest na zawodach szachowych, po co przy każdym stanowisku jest zegar, a nie jeden na ścianie jak w każdej klasie… Była to zatem pierwsza okazja rozegrania meczy szachowych na prawdziwych turniejowych zasadach.

Zawody otworzył dyrektor szkoły pan Krzysztof Sołtys. Spotkało się czterdziestu dziewięciu  uczestników. Zagrali pięć rund, tempem 10’+5s. Uczestnicy podzieleni byli na dwie grupy: klasy I-III oraz IV-VIII + gimnazjum, z podziałem na chłopców i dziewczynki.

W klasach I-III najlepszą dziewczynką okazała się Barbara Tomczak, drugie miejsce zajęła Zosia Sadkowska, a z trzeciego miejsca cieszyła się Anitka Mentel. W tych klasach  najlepszym chłopcem  okazał się Łukasz Zawada, drugi był Wiktor Podgórski, a trzeci Leopold Bartosik.

Najlepsza dziewczynka w  starszej kategorii wiekowej to  Anna Maria Michalska, tuż za nią uplasowała się Marta Więcław, a trzecia była Ewa Śmigiel. Wśród chłopców zwyciężył Piotr Tomczak (którego podobizna zdobiła dyplom za udział w zawodach), drugie miejsce przypadło w udziale Mateuszowi Mielnikowi, a na trzecim stopniu podium stanął Krzysztof Galant.

Bardzo dobrze uplasowali się uczniowie klas pierwszych-zajęli miejsca tuż za podium. To dobry prognostyk na przyszłość. Zachęcamy wszystkich sympatyków szachów do ciekawych partii i turniejów podczas wakacji gdziekolwiek będziecie.

Nagrody ufundowane przez UKS Karolinka oraz Urząd Miasta wręczał dyrektor szkoły Krzysztof Sołtys. Sędzią zawodów był pan Marcin Korzekwa, pomagał mu pan Marcin Kruk.

>>Galeria zdjęć<<