Kącik Bibliotekarza

Rozkład jazdy

Rok szkolny 2020/21

>>więcej<<

Regulamin dowożenia

SOWA

Efektywna edukacja!
- czyli  wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów/uczennic z  trzech szkół podstawowych  Gminie Jaworzyna Śląska

 

więcej informacji

Programy i projekty
Archiwum stron

 

W wtorek 14 maja uczniowie klasy 2a i 3b mieli okazję spotkać się z Zespołem Kolejowego ABC. Celem zajęć było promowanie zasad bezpieczeństwa i odpowiedzialnego poruszania się po drogach i obszarach kolejowych. Panie edukatorki: Paulina Dorocka, Karolina Taniewicz-Przechodzka  i Aleksandra Jędrzejewska w formie zajęć połączonych z zabawą zapoznały uczniów z obowiązującymi na kolei zasadami bezpieczeństwa oraz z prawami pasażerów.

W mobilnym miasteczku kolejowym dzieci poznawały i utrwalały znaki drogowe i kolejowe, odbyło się to w formie konkursów i quizów,  co wywołało dużą aktywność i zainteresowanie młodych pasażerów. Dzieci dowiedziały się: Co zrobić, aby bez problemu kupić bilet? Czuć się komfortowo w przedziale? Gdzie uzyskać kolejowe informacje? Uczniowie wysłuchali, jak należy się zachować, gdy chcemy przejść przez przejazd, zobaczyły także, jak w praktyce działa sygnalizator świetlny oraz szlaban. Twórczych wyzwań, ciekawostek i ważnych informacji nie było końca, za co bardzo dziękujemy Urzędowi Transportu Kolejowego.

Akcentem kończącym spotkanie było wręczenie certyfikatów i wspaniałych prezentów. Zapewniamy, że będziemy stosować się do zasad bezpieczeństwa ruchu kolejowego i nie zapomnimy udzielonych rad.

Kilka słów o Kampanii „Kolejowe ABC”

Kampania „Kolejowe ABC” to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna z zakresu bezpieczeństwa kolejowego skierowana do dzieci w wieku szkolnym  oraz ich nauczycieli  i wychowawców.

Organizatorem kampanii jest Prezes Urzędu Transportu Kolejowego. Celem kampanii jest propagowanie zasad bezpieczeństwa oraz wartości i wzorców związanych z odpowiedzialnym zachowaniem na obszarach stacji, przystanków czy przejazdów kolejowych m.in. poprzez przeprowadzenie zajęć edukacyjnych.

 

Dziennik

Ważne!!! Prosimy logować się do dziennika przez przeglądarkę (np. Chrome, Firefox) ponieważ wtedy jest pełny dostęp do wszystkich wymaganych funkcji dziennika.

Jak uzyskać dane do logowania swojego dziecka

Logopeda

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje w poniedziałki od 13.00-16.00, we wtorki od 12.00-18.00 w gabinecie koło sali gimnastycznej (wejście od ul.Ogrodowej).

Z logoterapii mogą korzystać dzieci i młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska mające problemy związane z mową. Rejestrować się można pod numerem telefonu 603 650 722. (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).

 Besser Aneta


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II