Kącik Bibliotekarza

Rozkład jazdy

Rok szkolny 2020/21

>>więcej<<

Regulamin dowożenia

SOWA

Efektywna edukacja!
- czyli  wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów/uczennic z  trzech szkół podstawowych  Gminie Jaworzyna Śląska

 

więcej informacji

Programy i projekty
Archiwum stron

 

Mamy kolejny talent sportowy w naszej szkole. To utytułowany zawodnik kolarstwa Oliwier  Okarmus.

Oliwier jest najlepszym zawodnikiem sekcji kolarskiej MKS Karolina w kategorii chłopców 9-10 lat. Trenuje od dwóch lat pod opieką instruktora kolarstwa. W tegorocznym sezonie startowym wygrał kilkanaście wyścigów kolarskich rozgrywanych na Dolnym Śląsku, w konkurencjach kolarstwa górskiego, przełajowego i szosowego. Zwyciężył również w klasyfikacji generalnej prestiżowego wyścigu ogólnopolskiego  Liga MTB XC Aglomeracji Wałbrzyskiej w kolarstwie górskim rozgrywanych w siedmiu miastach województwa dolnośląskiego.

Tak liczne sukcesy sukcesy zawdzięcza dużemu talentowi, pracowitości, systematyczności i uporowi w dążeniu do celu. Treningi odbywają się cztery razy w tygodniu. W okresie przygotowawczym są to zajęcia ogólnorozwojowe na sali gimnastycznej,  tj. gry zespołowe, jazda na trenażerach, wyjazdy na basen i lodowisko, zajęcie w terenie. W okresie startowym- zajęcia na rowerach w terenie i na szosie, pięć razy w tygodniu łącznie z wyjazdami na wyścigi. Czas trwania treningów: od jednej do dwóch godzin. Kilka razy  zdarzyło się, że po wywrotkach na starcie lub w czasie rozgrywania wyścigu dzięki konsekwentnej jeździe do końca – Oliwier wygrywał wyścig. Zdarzają się lekkie otarcia tak zwane szlify kolarskie, ale ciężkie kontuzje Oliwiera omijają.

W następnym roku zmieni kategorię wiekową na wyższą 11-12 lat i jest to kategoria z licencją Żak Dolnośląskiego Związku Kolarskiego.

Wychowawczynią Oliwiera jest pani Ewa Grobelna. Trzymamy kciuki za powodzenie w wyższej, trudniejszej kategorii wiekowej.

 

INSTRUKTOR KOLARSTWA

ANTONI SZEWCZYK

 

 

Dziennik

Ważne!!! Prosimy logować się do dziennika przez przeglądarkę (np. Chrome, Firefox) ponieważ wtedy jest pełny dostęp do wszystkich wymaganych funkcji dziennika.

Jak uzyskać dane do logowania swojego dziecka

Logopeda

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje w poniedziałki od 13.00-16.00, we wtorki od 12.00-18.00 w gabinecie koło sali gimnastycznej (wejście od ul.Ogrodowej).

Z logoterapii mogą korzystać dzieci i młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska mające problemy związane z mową. Rejestrować się można pod numerem telefonu 603 650 722. (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).

 Besser Aneta


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II