Mamy kolejny talent sportowy w naszej szkole. To utytułowany zawodnik kolarstwa Oliwier  Okarmus.

Oliwier jest najlepszym zawodnikiem sekcji kolarskiej MKS Karolina w kategorii chłopców 9-10 lat. Trenuje od dwóch lat pod opieką instruktora kolarstwa. W tegorocznym sezonie startowym wygrał kilkanaście wyścigów kolarskich rozgrywanych na Dolnym Śląsku, w konkurencjach kolarstwa górskiego, przełajowego i szosowego. Zwyciężył również w klasyfikacji generalnej prestiżowego wyścigu ogólnopolskiego  Liga MTB XC Aglomeracji Wałbrzyskiej w kolarstwie górskim rozgrywanych w siedmiu miastach województwa dolnośląskiego.

Tak liczne sukcesy sukcesy zawdzięcza dużemu talentowi, pracowitości, systematyczności i uporowi w dążeniu do celu. Treningi odbywają się cztery razy w tygodniu. W okresie przygotowawczym są to zajęcia ogólnorozwojowe na sali gimnastycznej,  tj. gry zespołowe, jazda na trenażerach, wyjazdy na basen i lodowisko, zajęcie w terenie. W okresie startowym- zajęcia na rowerach w terenie i na szosie, pięć razy w tygodniu łącznie z wyjazdami na wyścigi. Czas trwania treningów: od jednej do dwóch godzin. Kilka razy  zdarzyło się, że po wywrotkach na starcie lub w czasie rozgrywania wyścigu dzięki konsekwentnej jeździe do końca – Oliwier wygrywał wyścig. Zdarzają się lekkie otarcia tak zwane szlify kolarskie, ale ciężkie kontuzje Oliwiera omijają.

W następnym roku zmieni kategorię wiekową na wyższą 11-12 lat i jest to kategoria z licencją Żak Dolnośląskiego Związku Kolarskiego.

Wychowawczynią Oliwiera jest pani Ewa Grobelna. Trzymamy kciuki za powodzenie w wyższej, trudniejszej kategorii wiekowej.

INSTRUKTOR KOLARSTWA

ANTONI SZEWCZYK