11 listopada to dla każdego Polaka ważna data. Patriotyczne święto skłania nas do refleksji nad wartością wolności i niepodległości. Dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy uczniowie naszej szkoły  wysłuchali audycji radiowej, której słowa  przypomniały  wszystkim, że listopad to szczególny miesiąc w historii Polski. Ważne jest, aby każdy Polak wiedział i pamiętał o tych istotnych  wydarzeniach w dziejach naszego narodu. Następnie uczniowie wzięli udział w turnieju wiedzy o Polsce – wzorowanym na popularnym teleturnieju „Kocham Cię, Polsko!”. Każdą z klas 6 i 7 reprezentowała czteroosobowa drużyna, która zmagała się z zadaniami dotyczącymi  znajomości języka polskiego czy  historii, prezentacji wielkich Polaków. Zespoły przygotowały także  ilustracje niepodległościowe. Korytarz naszej szkoły zamienił się w galerię plakatu patriotycznego. Turniej uatrakcyjniał występ zespołu wokalnego. Doping i gorące oklaski  biało-czerwonej  publiczności, która również czynnie zaangażowała się w imprezę, zagrzewały cztery drużyny  do walki. W rezultacie zwyciężył zespół klasy 6a (przed 7a,następnie 6b i 7a).

Była to dobra lekcja patriotyzmu stanowiąca  istotny składnik narodowej tożsamości.

fot. N.Ząbek, M. Kozieł