,,Katyń – sumienie i pamięć”

,,(…) dziś drzewa milczą

a ludzie krzyczą przebici

gwoździami pamięci”

                        [Waldemar Kania ,,Mord”]

6 czerwca 2019 w naszej szkole można było obejrzeć widowisko słowno – muzyczne pt. ,,Katyń –sumienie i pamięć”. Sztuka miała za zadanie chwycić  za gardło i do ostatniego momentu przykuć uwagę. Podczas tworzenia scenariusza zależało nam, by widz był w centrum wydarzeń, a muzyka, słowo i obraz prowadziły do głębokich refleksji. Kolejne sceny  miały symboliczny wydźwięk. Chcieliśmy, by zastosowane  środki artystyczne nie były oczywiste i każdy  widz mógł je interpretować według własnego odczucia. Mamy nadzieję, że osiągnęliśmy założone cele, a przedstawienie na długo zostanie w pamięci.

W widowisku wzięli udział: Martyna Dyko, Kacper Mendes Peixoto, Julia Kubryńska, Maja Łanek, Kacper Prymas, Kalina Pawlaczyk, Mateusz Gałka, Emilia Dankowska, Julia Roman, Natalia Okolita, Anna Karpińska, Dagmara Jajko, Łukasz Gil, Anna Maria Michalska, Justyna Zarzeczna, Tomasz Mazur, Jakub Kozieł

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim życzliwym osobom, które przyczyniły się do realizacji widowiska, a zwłaszcza Panu Markowi Koziełowi za pomoc w montowaniu pokazów multimedialnych, Panu Łukaszowi Dąbrowskiemu za wypożyczenie stroboskopu i wytwornicy dymu, Panu Piotrowi Marchewce za pomoc w montowaniu scenografii oraz tym Rodzicom, którzy pomogli przygotować stroje.

Pragniemy wreszcie podziękować wspaniałej Widowni, która znalazła czas, aby stać się ważną częścią naszego przedstawienia.