Kącik Bibliotekarza

Rozkład jazdy

Rok szkolny 2020/21

>>więcej<<

Regulamin dowożenia

SOWA

Efektywna edukacja!
- czyli  wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów/uczennic z  trzech szkół podstawowych  Gminie Jaworzyna Śląska

 

więcej informacji

Programy i projekty
Archiwum stron

 

,,Katyń – sumienie i pamięć”

,,(…) dziś drzewa milczą

a ludzie krzyczą przebici

gwoździami pamięci”

                        [Waldemar Kania ,,Mord”]

6 czerwca 2019 w naszej szkole można było obejrzeć widowisko słowno – muzyczne pt. ,,Katyń –sumienie i pamięć”. Sztuka miała za zadanie chwycić  za gardło i do ostatniego momentu przykuć uwagę. Podczas tworzenia scenariusza zależało nam, by widz był w centrum wydarzeń, a muzyka, słowo i obraz prowadziły do głębokich refleksji. Kolejne sceny  miały symboliczny wydźwięk. Chcieliśmy, by zastosowane  środki artystyczne nie były oczywiste i każdy  widz mógł je interpretować według własnego odczucia. Mamy nadzieję, że osiągnęliśmy założone cele, a przedstawienie na długo zostanie w pamięci.

W widowisku wzięli udział: Martyna Dyko, Kacper Mendes Peixoto, Julia Kubryńska, Maja Łanek, Kacper Prymas, Kalina Pawlaczyk, Mateusz Gałka, Emilia Dankowska, Julia Roman, Natalia Okolita, Anna Karpińska, Dagmara Jajko, Łukasz Gil, Anna Maria Michalska, Justyna Zarzeczna, Tomasz Mazur, Jakub Kozieł

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim życzliwym osobom, które przyczyniły się do realizacji widowiska, a zwłaszcza Panu Markowi Koziełowi za pomoc w montowaniu pokazów multimedialnych, Panu Łukaszowi Dąbrowskiemu za wypożyczenie stroboskopu i wytwornicy dymu, Panu Piotrowi Marchewce za pomoc w montowaniu scenografii oraz tym Rodzicom, którzy pomogli przygotować stroje.

Pragniemy wreszcie podziękować wspaniałej Widowni, która znalazła czas, aby stać się ważną częścią naszego przedstawienia.

 

 

Dziennik

Ważne!!! Prosimy logować się do dziennika przez przeglądarkę (np. Chrome, Firefox) ponieważ wtedy jest pełny dostęp do wszystkich wymaganych funkcji dziennika.

Jak uzyskać dane do logowania swojego dziecka

Logopeda

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje w poniedziałki od 13.00-16.00, we wtorki od 12.00-18.00 w gabinecie koło sali gimnastycznej (wejście od ul.Ogrodowej).

Z logoterapii mogą korzystać dzieci i młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska mające problemy związane z mową. Rejestrować się można pod numerem telefonu 603 650 722. (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).

 Besser Aneta


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II