100-lecie odzyskania niepodległości to rocznica, która wzbudza wiele emocji – wzruszenie, radość, sentyment. W naszej szkole jednym z wydarzeń upamiętniających tę wyjątkową okoliczność był konkurs  „Kapelusz Patriotyczny dla Marii Konopnickiej”.

Konkurs miał na celu rozwijanie aktywności twórczej dzieci poprzez działanie w różnych materiałach i technikach oraz propagowanie treści patriotycznych poprzez edukację plastyczną. W konkursie wzięło udział 12 uczniów z klas I-III.

Kapelusze oceniła komisja w składzie: Pani Jola Mikołajczyk i Pani Ewa Miszkuro. Panie postanowiły przyznać sześć równorzędnych głównych nagród oraz sześć wyróżnień.

Nagrody przyznano: Hani Wojcieszek 1b; Zosi Wawrzynkowskiej 1b; Ani Paryl 1b;  Stasiowi Rybce 1c; Karolowi Kubryńskiemu 1d; Marcinowe Gałce 2c.

Wyróżnienia przyznano: Szymonowi Smoterowi 1b; Wiktorii Fajdek 2c; Karolinie Kalińskiej 2c, Kubie Kotlikowi 2c, Izabeli Kucy 3a; Lenie Gracy 3b.

Oficjalne wręczenie nagród odbędzie się 9 listopada podczas uroczystego apelu z okazji Święta Niepodległości.

Wszystkie kapelusze podziwiać można na popiersiu naszej patronki w budynku szkoły przy ul. Mickiewicza.

Wszystkim dzieciom i ich rodzicom składam serdeczne podziękowania za zaangażowanie i ogromny wkład pracy w wykonanie tak pięknych kapeluszy.