Piątek 9 listopada był w naszej szkole wyjątkowym dniem. Wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły podkreślili wyjątkowość tego dnia uroczystym-galowym strojem ozdobionym biało-czerwonymi kotylionami. Od rana, z niecierpliwością wyczekiwaliśmy godziny 11:11 ,by móc włączyć się w ogólnopolską akcję szkół i przedszkoli pod hasłem: „Bijemy rekord dla Niepodległej”.

Punktualnie o godzinie 11:11 podczas uroczystego apelu odśpiewaliśmy wszystkie cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego” . Odśpiewaniu hymnu towarzyszyło uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt. Po części oficjalnej udaliśmy się do sali gimnastycznej, gdzie uczniowie naszej szkoły zaprezentowali montaż słowno-muzyczny „W hołdzie Niepodległej”. Naszą piątkową uroczystość uświetnił swoją obecnością Zespół Wokalny „Jaworzynianie” pod kierunkiem pana Hieronima Fabisia.