Kącik Bibliotekarza

Rozkład jazdy

Rok szkolny 2020/21

>>więcej<<

Regulamin dowożenia

SOWA

Efektywna edukacja!
- czyli  wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów/uczennic z  trzech szkół podstawowych  Gminie Jaworzyna Śląska

 

więcej informacji

Programy i projekty
Archiwum stron

 

Dnia 15 września na całym świecie obchodzony jest Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Kiedy Peter Reynolds napisał książkę „The Dot” nie myślał pewnie, że poruszy kropkowy świat i to dosłownie. Książeczka „The Dot” opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie.

Kropka z książeczki stała się pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji – Międzynarodowego Dnia Kropki. Święto, obecnie, jest obchodzone już w 108 krajach. W tym roku Dzień Kropki ponownie zawitał u nas. Podczas naszych tegorocznych obchodów uczniowie obejrzeli historię małej Vashti oraz zaprojektowali własne kropki, w które wpletli poznane słownictwo. Pierwszaki utrwaliły nazwy kolorów zaś trzecioklasiści nauczyli się literować swoje imiona w języku angielskim. Pomysłowość dzieci nie miała granic. Jednak największą atrakcją było “ożywienie” kropek. Dzięki mobilnej aplikacji dzieci miały okazję obejrzeć swoje kropki w trójwymiarze. Efekt był imponujący, a Dzień Kropki przez wszystkich zapamiętany.

Dziennik

Ważne!!! Prosimy logować się do dziennika przez przeglądarkę (np. Chrome, Firefox) ponieważ wtedy jest pełny dostęp do wszystkich wymaganych funkcji dziennika.

Jak uzyskać dane do logowania swojego dziecka

Logopeda

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje w poniedziałki od 13.00-16.00, we wtorki od 12.00-18.00 w gabinecie koło sali gimnastycznej (wejście od ul.Ogrodowej).

Z logoterapii mogą korzystać dzieci i młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska mające problemy związane z mową. Rejestrować się można pod numerem telefonu 603 650 722. (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).

 Besser Aneta


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II