Uczniowie klas I-IV pamiętają o swoich bohaterach, o naszych rodakach, którzy dawno, dawno temu walczyli o niepodległość, walczyli o naszą wolność. Polacy Ci zostali w Wielkiej Brytanii, nie mogli wrócić po wojnie do Polski. Udział w akcji „I’m proud to be Polish” jest namacalnym dowodem tej pamięci.

W ramach szkolnego konkursu plastycznego „Jestem dumny z bycia Polką/Polakiem” uczniowie przygotowali kartki patriotyczne z życzeniami adresowane do polskich kombatantów, mieszkających w Wielkiej Brytanii.

Jury w składzie Pani Ania Michalska i Pani Ewa Miszkuro postanowiły nagrodzić następujące osoby: Emilia Korzystka 1b; Izabela Kuca 3a; Martyna Mleko 4b; Roch Góra 4d.

Wyróżnienie otrzymali: Ania Paryl 1b; Stasiu Rybka 1c; Hania Wojcieszek 1b; Karol Kubryński 1d; Kuba Ignatowicz 1b; Hania Polus 1c; Szymon Smoter 1b; Jagoda Sawko 1c; Zosia Wawrzynkowska 1b; Ola Jaroszewska 4c; klasa 4b.

Wszystkie kartki zostaną wysłane do Instytutu Józefa Piłsudskiego w Londynie oraz Ilford Park Polish Home w Newton Abbot i przekazane polskim weteranom i ich rodzinom.

W Domu Weterana w Newton Abbot – Ilford Park Polish Home – przebywa około 90 weteranów, którzy walczyli o wolność Polski na różnych frontach.  Są tam Powstańcy Warszawscy, żołnierze spod Monte Cassino, zesłańcy na Syberię. Mieszkają tam i miejsce to nazywają Małą Polską.

Nasze kartki są darem serca płynące z Polski, o którą się bili, którą cały czas w sercach noszą, którą kochają. Chcemy pokazać, że młodzi ludzie z Polski pamiętają o nich.

Akcja okazała się niezwykłą lekcją patriotyzmu!