Kącik Bibliotekarza

Rozkład jazdy

Rok szkolny 2020/21

>>więcej<<

Regulamin dowożenia

SOWA

Efektywna edukacja!
- czyli  wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów/uczennic z  trzech szkół podstawowych  Gminie Jaworzyna Śląska

 

więcej informacji

Programy i projekty
Archiwum stron

 

Uczniowie klas I-IV pamiętają o swoich bohaterach, o naszych rodakach, którzy dawno, dawno temu walczyli o niepodległość, walczyli o naszą wolność. Polacy Ci zostali w Wielkiej Brytanii, nie mogli wrócić po wojnie do Polski. Udział w akcji „I’m proud to be Polish” jest namacalnym dowodem tej pamięci.

W ramach szkolnego konkursu plastycznego „Jestem dumny z bycia Polką/Polakiem” uczniowie przygotowali kartki patriotyczne z życzeniami adresowane do polskich kombatantów, mieszkających w Wielkiej Brytanii.

Jury w składzie Pani Ania Michalska i Pani Ewa Miszkuro postanowiły nagrodzić następujące osoby: Emilia Korzystka 1b; Izabela Kuca 3a; Martyna Mleko 4b; Roch Góra 4d.

Wyróżnienie otrzymali: Ania Paryl 1b; Stasiu Rybka 1c; Hania Wojcieszek 1b; Karol Kubryński 1d; Kuba Ignatowicz 1b; Hania Polus 1c; Szymon Smoter 1b; Jagoda Sawko 1c; Zosia Wawrzynkowska 1b; Ola Jaroszewska 4c; klasa 4b.

Wszystkie kartki zostaną wysłane do Instytutu Józefa Piłsudskiego w Londynie oraz Ilford Park Polish Home w Newton Abbot i przekazane polskim weteranom i ich rodzinom.

W Domu Weterana w Newton Abbot – Ilford Park Polish Home – przebywa około 90 weteranów, którzy walczyli o wolność Polski na różnych frontach.  Są tam Powstańcy Warszawscy, żołnierze spod Monte Cassino, zesłańcy na Syberię. Mieszkają tam i miejsce to nazywają Małą Polską.

Nasze kartki są darem serca płynące z Polski, o którą się bili, którą cały czas w sercach noszą, którą kochają. Chcemy pokazać, że młodzi ludzie z Polski pamiętają o nich.

Akcja okazała się niezwykłą lekcją patriotyzmu!

Dziennik

Ważne!!! Prosimy logować się do dziennika przez przeglądarkę (np. Chrome, Firefox) ponieważ wtedy jest pełny dostęp do wszystkich wymaganych funkcji dziennika.

Jak uzyskać dane do logowania swojego dziecka

Logopeda

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje w poniedziałki od 13.00-16.00, we wtorki od 12.00-18.00 w gabinecie koło sali gimnastycznej (wejście od ul.Ogrodowej).

Z logoterapii mogą korzystać dzieci i młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska mające problemy związane z mową. Rejestrować się można pod numerem telefonu 603 650 722. (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).

 Besser Aneta


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II