W sobotę 23 lutego odbyły się Pierwsze Otwarte Mistrzostwa Jaworzyny Śląskiej w szachach. Na hali sportowej zgromadziło się stu dwudziestu sympatyków tej gry.

Zawody otworzył dyrektor szkoły, pan Krzysztof Sołtys.

Uczestnicy zostali podzieleni na cztery kategorie wiekowe, dodatkowo był podział na dziewczęta i chłopców oraz mieszkańców Jaworzyny oraz graczy spoza Jaworzyny Śląskiej. Wszyscy grali sześć rund. Podczas zawodów odbyła się sprzedaż ciasta, kawy i herbaty. Opiekę nad sprzedającymi (Kinga Bielat, Justyna Zarzeczna) sprawowali p. Adrianna Jędras oraz p. Wiesław Dybeł.

Zebrani uczcili chwilą ciszy nieżyjących już mieszkańców Jaworzyny Śląskiej, a związanych ze światem szachów: śp. Mariana Gabrysiaka, Zbigniewa Romeckiego, Stanisława Smaruja.

Zakończenie rozgrywek nastąpiło przed godziną 15. Dzięki pozyskaniu sponsorów udało się nagrodzić wszystkich uczestników zawodów. Ci, którzy osiągnęli miejsca I-III otrzymali nagrody rzeczowe, natomiast pozostali- nagrody pocieszenia.

Sponsorami turnieju byli: Urząd  Miasta i Gminy Jaworzyna Śląska, ZPS Karolina, Firma B&W, Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej oraz firma NOVA.

Zawody poprowadził pan Marcin Korzekwa, sędziował pan Wojciech Kowalczuk. Inicjatorem był Marcin Kruk.

 


fot. p. Marcin Korzekwa