Kącik Bibliotekarza

Rozkład jazdy

Rok szkolny 2020/21

>>więcej<<

Regulamin dowożenia

SOWA

Efektywna edukacja!
- czyli  wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów/uczennic z  trzech szkół podstawowych  Gminie Jaworzyna Śląska

 

więcej informacji

Programy i projekty
Archiwum stron

 

W ramach projektu unijnego „Szkoła z Kluczem” grupa gimnazjalistów spędziła sobotę we Wrocławiu na zajęciach w Humanitarium. Najpierw uczestniczyliśmy w warsztatach profilaktyczno – terapeutycznych na temat szkodliwości palenia papierosów. Podczas zajęć wykonywaliśmy doświadczenia związane z wpływem niektórych substancji zawartych w papierosach, np. acetonu na tętnice, kwasu azotowego na narządy wewnętrzne. Prowadzący zademonstrował uczniom płuca świni nasycone substancjami smolistymi oraz zobaczyliśmy szczękę, zęby i język palacza. Następnie udaliśmy się na laserowy tor przeszkód oraz na wystawę poświęconą odnawialnym źródłom energii i prawom fizyki. Uczniowie mogli samodzielnie przetworzyć różne rodzaje energii, pochodzącej ze źródeł naturalnych w energię elektryczną. Korzystając z interaktywnych eksponatów mogli zaobserwować niektóre prawa fizyki, np. powstawanie tęczy, złudzenia optyczne, odwróconą grawitację. Uczniowie miło spędzili czas, ucząc się przez zabawę.

Lucyna Luba, Jolanta Sołtys, Jolanta Uniejewska

 

 

Dziennik

Ważne!!! Prosimy logować się do dziennika przez przeglądarkę (np. Chrome, Firefox) ponieważ wtedy jest pełny dostęp do wszystkich wymaganych funkcji dziennika.

Jak uzyskać dane do logowania swojego dziecka


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II