Kącik Bibliotekarza

Rozkład jazdy

Rok szkolny 2020/21

>>więcej<<

Regulamin dowożenia

SOWA

Efektywna edukacja!
- czyli  wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów/uczennic z  trzech szkół podstawowych  Gminie Jaworzyna Śląska

 

więcej informacji

Programy i projekty
Archiwum stron

 

17 marca jest Dniem Świętego Patryka, patrona Irlandii. Dzień ten jest świętem narodowym i religijnym Zielonej Wyspy. Nie jest to jednak jedynie święto narodowe Irlandii. W wielu państwach na świecie w dniu dzisiejszym organizowane są parady, imprezy czy koncerty na cześć patrona Zielonej Wyspy. My również postanowiliśmy zaakcentować ten dzień w naszej szkole.

Zgodnie z najważniejszą tradycją obchodów Dnia Świętego Patryka, uczniowie ubrani byli na zielono lub mieli element stroju w tym kolorze. Zielony to narodowy kolor Irlandii nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną właśnie świętemu Patrykowi. Według legendy Święty Patryk wykorzystywał tę roślinę, aby wyjaśniać pierwszym irlandzkim chrześcijanom dogmat o Trójcy Świętej.

Obchody nasze trwały cały tydzień. Podczas lekcji języka angielskiego uczniowie poznali historię Świętego Patryka, obejrzeli krótki filmik, śpiewali i tańczyli w rytm irlandzkiej muzyki.  Dowiedzieli się gdzie leży Irlandia i dlaczego nazywana jest Zieloną Wyspą oraz poznali symbole tego kraju. Klasy pierwsze wykonały shamrock utrwalając przy tym części ciała. Klasy drugie stworzyły zielone naszyjniki z makaronu i koniczynek. Klasy trzecie i 4b  miały możliwość sprawdzenia swojej wiedzy, biorąc udział w quizie.

Dzień Świętego Patryka w naszej szkole były dla wszystkich wspaniałą okazją do poszerzenia wiedzy o otaczającym nas świecie. Wszak nauka języka angielskiego to nie tylko nauka samego języka, to także poznawanie geografii, kultury i realiów krajów anglojęzycznych.

Dziennik

Ważne!!! Prosimy logować się do dziennika przez przeglądarkę (np. Chrome, Firefox) ponieważ wtedy jest pełny dostęp do wszystkich wymaganych funkcji dziennika.

Jak uzyskać dane do logowania swojego dziecka

Logopeda

Logopeda – Aneta Besser przyjmuje w poniedziałki od 13.00-16.00, we wtorki od 12.00-18.00 w gabinecie koło sali gimnastycznej (wejście od ul.Ogrodowej).

Z logoterapii mogą korzystać dzieci i młodzież z Gminy Jaworzyna Śląska mające problemy związane z mową. Rejestrować się można pod numerem telefonu 603 650 722. (nie jest wymagane skierowanie od lekarza).

 Besser Aneta


ul. Mickiewicza

 

 

ul. Jana Pawła II